ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رابرت فیسک: «انسانیت» در اروپا در حال نابود شدن است

رابرت فیسک: «انسانیت» در اروپا در حال نابود شدن است

فارس/ یک تحلیل‌گر انگلیسی برخورد اروپائیان با مهاجران به این قاره را خطری برای از دست دادن انسانیت عنوان کرد.

موضوع مهاجران در کشورهای اروپایی از جمله انگلیس برای سران این کشورها به دغدغه‌ای تبدیل شده است. وزرای کشور و دادگستری اروپایی تا دو هفته آینده در بروکسل نشست اضطراری برگزار می‌کنند تا راه حلی برای مقابله با این بحران ارائه دهند.

در این میان، انگلیس خواستار برخورد سرسختانه و اعمال محدودیت‌های بیشتر برای جلوگیری از ورود مهاجران به اروپا بویژه برای جلوگیری از ورود آنان به انگلیس است.

در این راستا رابرت فیسک تحلیل‌گر انگلیسی در یادداشتی برای روزنامه ایندیپندنت این رفتار انگلیس را از دست رفتن انسانیت عنوان کرد.

فیسک در این یادداشت به دیوار چین، به دیوار‌های رم در قرون وسطی و دیگر دیوار در دیگر کشورها اشاره کرد و ادامه داد «امپراطوری‌ها، دیکتاتورها و دموکراسی‌ها این موانع یا موانع طبیعی مانند رشته‌کوه‌ها و رودخانه‌ها را برای دور نگه داشتن ارتش‌های خارجی‌ استفاده می‌کردند و اکنون ما اروپاییان با جمعیت فقیری که بیگناهند و از عراق و سوریه، افغانستان و اتیوپی آمدند مانند تجاوزگران خارجی که به دنبال غارت و سلطه بر استقلال و سرزمین خوب و سبز ما آمده‌اند، رفتار می‌کنیم.»

وی در ادامه ضمن اشاره به مهاجرانی که از کانال کاله وارد انگلیس می‌شوند سوال می‌کند آیا محبت که درس بعد از جنگ جهانی دوم برای اروپاییان بود، از یاد رفته است.

وی اظهارات مقامات اروپایی و بحران نامیدن حضور مهاجران در اروپا را جمله‌ای کلیشه‌ای خواند و نوشت وقتی در جنگ جهانی دوم پناه‌جویان آلمانی به سوی انگلیس گریختند، وینستون چرچیل نخست وزیر وقت بریتانیا با این افراد ابراز همدردی کرد.

وی در ادامه خطاب به دیوید کامرون نخست وزیر کنونی انگلیس سوال کرد چرا اکنون این اظهارات مقامات پیشین مطالعه نمی‌شود.

فیسک با توجه به طرح اروپاییان بویژه انگلیس برای عدم نجات مهاجران در حال غرق نوشت «تراژدی منحصر به فرد روزگار مدرن ما اینطور است که ناوگروه نیروی دریایی ایرلند زندگی هزاران پناه‌جویی را که در چندمایلی سواحل لیبی در حال غرق شدن بودند، نجات داد.»

این تحلیل‌گر انگلیسی همچنین نوشت «یک و نیم قرن پیش از این نیز مردم ایرلند که به دلیل قحطی به سوی کانادا گریخته بودند با محبت مردم کانادا پذیرفته شدند.»

با توجه به قصد مقامات اروپایی برای تصویب قوانینی برای تحدید مهاجران، فیسک تصریح کرد «محبت و ضرورت هیچ قانونی بر نمی‌دارد.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X