ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طالب زاده: ارتباط فکری بین روسیه و ایران باید ۲۰ سال گذشته آغاز می‌شد

طالب زاده: ارتباط فکری بین روسیه و ایران باید ۲۰ سال گذشته آغاز می‌شد

تسنیم/ کارشناس فرهنگی و رسانه‌ای بین‌الملل با اشاره به نگاه غرب به روابط فکری ایران و روسیه گفت: دولت‌های ایران در دعوت کردن از صاحبنظران خارجی برای تبادل فکری در ایران کم‌کاری مفرط داشته‌اند.

نادر طالب‌زاده ‌در برنامه ماهیت واقعی انقلاب ایران در خانه بیداری اسلامی اصفهان با ابراز خرسندی از حضور در اصفهان به همراه «الکساندر دوگین» فیلسوف مشهور روسی اظهار داشت: لازم است تا در موقعیت کنونی که یک موقعیت جدید است، اشخاصی همچون آقای دوگین به ایران آورده شوند تا مردم ایران از نزدیک با افکار آنان آشنا شوند، البته این اقدام طبیعتاً باید از سوی وزارت خارجه صورت پذیرد اما این کار را توسط فعالان فرهنگی در حال انجام است.

وی افزود: دولت‌های کشورمان در دعوت کردن از صاحب‌نظرانی مثل دوگین که از فضای موجود در کشورشان نقد می‌کنند و به دنبال افق‌های روشن هستند، کم‌کاری ‌داشته‌اند، بیشتر این افراد در رسانه‌های کشورشان اجازه صحبت کردن ندارند، البته تعدادی از اندیشمندان ایرانی نیز در آینده نزدیک به روسیه سفر می‌کنند.

کارشناس فرهنگی و رسانه‌ای بین‌الملل بیان کرد: ما در حال حاضر در یک مقطع حساس قرار داریم و باید از افرادی همچون دوگین به خوبی استفاده کنیم چراکه بسیاری از جریان‌های خارجی در این اندیشه‌اند که حضور افرادی همچون دوگین و ارتباط فکری دو کشور روسیه و ایران به چه چیزی ختم می‌شود.

وی گفت: موقعیت حساس ژئوپولوتیک جهان و نقش روسیه در آن و اینکه چه کسی این نقش را می‌تواند توضیح و تفسیر کند و عقبه آن را مشخص کند تنها توسط افرادی همچون دوگین صورت می‌پذیرد، در هر صورت محافل فکری از همه محفل‌ها مهمتر است، البته اینگونه ارتباطات بین ایران و روسیه باید از 20 سال پیش آغاز می‌شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده