ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پسر مورد علاقه ام در فکر دختر دیگری است

پسر مورد علاقه ام در فکر دختر دیگری است

خراسان/ 13 ساله و در حال تحصیل هستم و شغلی ندارم و سطح اقتصادی ام متوسط است. می خواهم رشته مهمانداری بخوانم. پسری را می شناسم که 17 ساله و در حال تحصیل است، شغل ندارد و سطح اقتصادی اش متوسط است و در رشته هتلداری تحصیل می کند. خیلی به او علاقه دارم، اما اوبه دختر دیگری علاقه دارد. چه کار کنم؟ مرا راهنمایی کنید.
مخاطب گرامی!
در ابتدا لازم است بدانید با توجه به این که شما اکنون در دوره اول متوسطه تحصیل می کنید و طبق گفته خودتان به رشته مهمانداری علاقه دارید برای ورود به این رشته باید سال آینده خوب درس بخوانید تا در آزمون ورودی یک هنرستان خوب که رشته مورد علاقه شما را دارد، پذیرفته شوید و برای این که در آینده بتوانید در رشته خودتان حرفی برای گفتن داشته باشید و وارد بازار کار شوید، باید زبان خود را با رفتن به کلاس های زبان تقویت کنید.

مهم ترین معیار های ازدواج موفق
و اما درباره مسئله علاقه شما به فرد مورد نظر باید بدانید که برای یک ازدواج موفق معیار ها و ملاک هایی وجود دارد که مهم ترین آن ها عبارت است از: 1-میزان تحصیلات: میزان تحصیلات در ایجاد تفاهم بین زن و مرد عامل مهمی است و کسب علم و دانش یک مزیت و ارزش است و در رشد و تعالی فکری افراد نقش بسزایی دارد.2-سن: داشتن سن مناسب برای تشکیل خانواده و پذیرفتن مسئولیت زندگی، یکی از مهم ترین ملاک های ازدواج است که این سن در افراد مختلف با توجه به شرایط خانوادگی و جغرافیایی متفاوت است. همچنین تناسب سنی بین زن و مرد، تشابه نیاز ها و علایق را تا حدودی به دنبال دارد.3-وضعیت اقتصادی، اجتماعی و اعتقادی: تشابه خانواده های زن و مرد از نظر اجتماعی، اقتصادی و اعتقادی یکی از اصول مهم در ایجاد تفاهم های بعدی بین زن و مرد است که باعث می شود هیچ فردی نسبت به دیگری احساس برتری نکند و پذیرش بهتری نسبت به هم داشته باشند.
این ازدواج به صلاح تان نیست
اما در باره شما با توجه به توضیحات تان باید گفت که به نظر می رسد با توجه به شرایط شما و فرد مورد نظرتان، علاقه شما به آن فرد صرفا احساسی و عاطفی است و هیچ عقل و منطقی بر این رابطه حکم‌فرما نیست. پسر مورد علاقه تان به دختر دیگری فکر می کند آن هم در 17 سالگی و در حالی که پیش نیاز های ازدواج مانند شغل را ندارد؛ بنابراین صلاحیت ازدواج با شما را ندارد. فکر کردن به ازدواج برای شما بسیار زود است و باید اجازه دهید با گذشت زمان و رسیدن شما به شرایط مطلوب از نظر سنی و تحصیلی و کسب تجربه بیشتر، در مورد این امر مهم در زندگی تان تصمیم گیری کنید. فراموش نکنید که ازدواج یک پدیده اجتماعی است و انتخاب همسر یکی از مهم ترین تصمیم ها در زندگی هر فرد است و زن و مرد به عنوان مکمل یکدیگر نیاز های روانی و اجتماعی یکدیگر را برآورده می کنند و هر اندازه انتظارات و توقعات طرفین قبل از ازدواج واقع بینانه تر باشد زندگی مشترک موفقیت آمیزتری خواهند داشت.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X