ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ناگهان داد و بیداد راه می اندازم

ناگهان داد و بیداد راه می اندازم

خراسان/ ۳۴ سال دارم. اعصابم زود خرد می شود. ناگهان داد و بیداد راه می اندازم. هر روز با خانمم دعوا می کنم. همیشه با هم جنگ و دعوا داریم. خودم دیگر خسته شده ام. چه کار باید بکنم؟
دلایل مختلفی وجود دارد که هر یک می تواند باعث رنجش خاطر و ناراحتی اعصاب شما شود مانند مسائل شغلی و کاری، اقتصادی، خانوادگی یا ابتلا به بعضی ناراحتی های جسمانی یا روحی و روانی. بیکاری یا بلاتکلیفی، یکی از بزرگ ترین عوامل اعصاب خردی و مشکلات مردان در سن شماست.
بهتر است در سیستم خانواده هر عضو در طول شبانه روز امور خود را مدیریت کند؛ یعنی ساعات خاصی را به اشتغال و فعالیت بیرون از منزل، ساعاتی برای عبادت، اوقات فراغت و رسیدگی به امور شخصی از قبیل ورزش و دیگر فعالیت های تفریحی مورد نیاز و ساعاتی نیز در خدمت خانواده و انجام بخشی از وظایف محوله باشد و سپس استراحت کافی جسمانی و روانی و عاطفی برای آمادگی فعالیت های بعدی را کسب کند.
بپذیرید بعضی مشکلات دست شما نیست
اولین گام برای کنترل اعصاب، این است که با اتفاقات پیرامون تان راحت تر برخورد کنید یعنی قبول کنید انسان ممکن است اشتباه کند یا همیشه همه چیز بر وفق مراد او نباشد. باید نسبت به خواسته های خود، آگاه باشید زیرا آگاه نبودن از خواسته های خود موجب سردرگمی خودتان و دیگران می شود.
در گفت و گو با دیگران بدانید چه می خواهید و سپس درخواست خود را صریح، روشن، مستقیم و با حداقل کلمات مطرح کنید و تا جایی که ممکن است از به کار بردن کلماتی مانند: اگر، شاید، حتما و ... اجتناب کنید. به جای افکار منفی افکار مثبت داشته باشید؛ برای مثال به جای این که بگویید اگر در حضور دیگران حرفی بزنم، آن ها مرا مسخره می کنند یا من مهم نیستم، می توانید بگویید این حق من است که حرفم را بزنم و احساسم را بیان کنم.
انتقادپذیر باشید
هنر خوب گوش کردن را یاد بگیرید و با رفتارهای غیر کلامی مانند نگاه کردن به همسرتان و تکان دادن سر به او تفهیم کنید که شنونده خوبی هستید. برای درخواست های غیر منطقی همسرتان، قاطعانه جواب منفی بدهید. یاد بگیرید در صورت بروز اشتباه راحت عذرخواهی کنید و صادقانه عذرخواهی دیگران را بپذیرید. انتقادپذیر باشید و به جای انکار انتقاد و جبهه گیری در مقابل آن، بدون پیش داوری که باعث عصبانیت شدید شما می شود به محتوای انتقاد بیندیشید و آن را با رفتار خود مقایسه کنید تا کمتر عصبانی شوید.
از تکنیک آرام سازی بهره ببرید
نسبت به خودتان مهربان باشید و با استفاده از جملات منفی مانند این که من اعصابم خراب است و از خودم خسته شده ام، خودتان را تحقیر نکنید زیرا می توانید با سخت نگرفتن مسائل، زندگی را برای خودتان ساده کنید.هر بار که توانستید رفتار کوچکی در جهت کنترل اعصاب تان داشته باشید آن موفقیت را به خودتان تبریک بگویید. همچنین تکنیک آرام سازی را تمرین کنید به این صورت که در محیطی آرام چشمانتان را ببندید. ابتدا به صورت معکوس از 5 تا یک بشمارید و بعد 3 تا 5 بار نفس عمیق بکشید. بعد از آن جدی و مصمم به خودتان بگویید که من می توانم به راحتی مسائل خود را حل کنم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X