ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

راه‌اندازی چند مرکز رشد در حوزه علوم انسانی

راه‌اندازی چند مرکز رشد در حوزه علوم انسانی

ایسنا/ معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به رویکرد وزارتخانه برای توسعه امر پژوهش در کشور اظهار کرد: 6 مرکز رشد در حوزه علوم انسانی در کشور فعال است.

وحید احمدی در حاشیه برگزاری چهارمین نشست هم‌اندیشی مناطق علمی و فناوری کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قانون راه‌اندازی مناطق ویژه علم و فناوری از سال 84 تدوین شده است، اظهار کرد: استان خراسان رضوی هم در این مسیر مصوباتی را دریافت کرده است.

وی ادامه داد: ما در دو سال اخیر ساختار و مبانی این مناطق را بررسی کردیم و خلاءهایی را که با آن روبه‌رو هستیم، شناسایی کرده و آن را با مدل‌های موجود در دنیا ارزیابی کردیم.

احمدی خاطرنشان کرد: در این مدت با فرآیندهای کارشناسی که انجام شد آئین‌های زیادی تدوین شد که آئین‌نامه سازمان عامل و کمیته و نیز شورای راهبردی مناطق ویژه علم و فناوری هم جزو آن بوده است در حال حاضر احکام اجرایی استان‌ها نیز ابلاغ شد.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: خوشبختانه با نگرشی که در دولت وجود دارد به نظر می‌رسد این مدل به نتیجه برسد امیدواریم بتوانیم با نگرشی که در فضای کل کشور پیش آمده چند حکم کلی و مناسب برای برنامه ششم توسعه داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در خصوص برنامه‌های وزارت علوم برای دستیابی به اهداف سند جامع علمی کشور، اظهار کرد: اولویت‌های پژوهشی در شورای عالی علوم، ‌تحقیقات و فناوری تنظیم می‌شود که تمام این اولویت‌ها براساس اسناد بالادستی مورد توجه قرار گرفته است که سند جامع هم یکی از این اسناد است.

احمدی با بیان اینکه راه‌اندازی کریدورهای علم و فناوری نیز براساس سند جامع توسعه علمی کشور است، اظهار کرد: راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان نیز یکی از راهبردهای ما در عملیاتی کردن این سند است. در حال حاضر حدود 1600 شرکت دانش‌بنیان مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی ما با بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه فعالیت خود را انجام می‌دهد. ما در حوزه‌های پژوهشی، ارتقای کیفیت همراه با افزایش کمیت را دنبال کرده‌ایم. در این راستا در حوزه علوم انسانی نیز 6 مرکز رشد در کنار حدود 156 مرکز رشد کشور راه‌اندازی شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X