ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

محبیان: دولت با اجرای برجام نباید اقتصاد کشور را بازار کشورهای غربی کند

محبیان: دولت با اجرای برجام نباید اقتصاد کشور را بازار کشورهای غربی کند

تسنیم/ کارشناس مسائل سیاسی گفت: مسئولان دولت با اجرای برجام نباید اقتصاد کشور را مصرفی و محل بازار کشورهای غربی کنند.

امیر محبیان کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به سخنان وزیر خزانه‌داری آمریکا مبنی بر اینکه کشورش تحریم‌های ضدایرانی خارج از چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک را ادامه خواهد داد، اظهار داشت: با رسیدن به روز اجرای برجام وارد فضای جدید و نوینی شده‌ایم که این فضا نیاز به ابزار و لوازم جدیدی دارد.

وی با اشاره به اینکه تلاش‌های زیادی در سطح منطقه و جهان برای بر هم خوردن توافق هسته‌ای ایران با کشورهای 1+5 صورت گرفت، تصریح کرد: جمهوری‌خواهان در داخل آمریکا، رژیم‌صهیونیستی و کشورهای عرب مرتجع منطقه تلاش زیادی کردند تا ملت ایران از حقوق قانونی خود محروم باشند، اما به هر حال امروز به این مرحله رسیده‌ایم.

محبیان با تاکید بر اینکه آمریکا و غرب سابقه نقض عهدهای فراوانی در موارد متعدد علیه کشورمان داشته‌اند، خاطرنشان کرد: مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور باید به دقت اقدامات طرف مقابل را ارزیابی و رصد کنند، چرا که دشمن به دنبال وضع تحریم‌های جدیدی است و لازم است تمام تحرکات طرف مقابل رصد شود، زیرا غفلت در مرحله اجرای برجام از سوی مسئولان راه بازگشتی نخواهد داشت.

این کارشناس مسائل سیاسی با طرح این موضوع که مسئولان دولت با اجرای برجام نباید اقتصاد کشور را مصرفی و محل بازار کشورهای غربی کنند، گفت: تمام مسئولان کشور باید با سیاست‌گذاری و مدیریت مناسب منابع آزاد شده ناشی از رفع تحریم‌ها را مدیریت کنند و اجازه نفوذ اقتصادی به دشمن ندهند، چرا که ممکن است در فضای بعد از اجرای برجام فرصت‌های اقتصادی کشور تبدیل به تهدید شوند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده