ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نقشه «زمین میانه» در کتاب «ارباب حلقه‌ها» پیدا شد

 نقشه «زمین میانه» در کتاب «ارباب حلقه‌ها» پیدا شد

خبرگزاری کتاب ایران/ نقشه سرزمین «زمین میانه» (Middle Earth) در رمان «ارباب حلقه‌ها» که توسط «جی ار آر تالکین» تشریح شده بود، لای نسخه‌ای قدیمی از این کتاب یافت شده و به مبلغ 60 هزار پوند به‌فروش رفت.

بسیاری از کسانی که رمان «ارباب حلقه‌ها» را خوانده‌اند همیشه در این آرزو بودند تا بتوانند نقشه تشریح شده «زمین میانه» را به صورت ترسیم شده ببینند. در حالی که این نقشه اخیرا به صورت مجزا در یکی از نسخه‌های این رمان یافت شده است.

این نقشه متعلق به تصویرگری به نام «پاولین باینز» بوده است که برای خلق آن در نمایاندن موقعیت سرزمین نام برده شده در سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» با «تالکین» همکاری داشت.

در این نقشه با دقت سلسله کوه‌ها مشخص شده و نام‌های شهرها با مرکب سبز و صورتی در آن درج شده است. هم‌چنین این نقشه نشان می‌دهد که خانه «فوردو» از اهالی «هابیتون» در همان موقعیت جغرافیایی «آکسفورد» بوده و استحکامات نظامی شهر «میناس تیریث» از روی شهر ایتالیایی «راونا» اقتباس شده است. دیگر مکان‌هایی که «تالکین» در تشریح سرزمین «زمین میانه» از آن‌ها ایده گرفته است، «اورشلیم» (قدس)، «قبرس» و «بلگراد» هستند.

یک کارشناس کتاب در موسسه «کتاب‌های نادر بلک‌ول» در آکسفورد این نقشه را «مدرکی مهم» خوانده که برای نخستین بار ثابت می‌کند «باینز» و «تالکین» با یکدیگر همکاری داشته‌اند.

برخی بر این باور هستند که تصویرگر نقشه، «باینز» آن را از چاپ‌ها دیگر کتاب درآورده است.

«باینز» که در سال 2008 در سن 85 سالگی درگذشت، بعدها نسخه رنگی را از روی نقشه اولیه به طور مجزا از کتاب ترسیم کرد. قرار است فروشگاهی از دیگر نقشه‌های این تصویرگر، از جمله نقشه اصلی سرزمین «نارنیا» ترتیب داده شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده