ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مهم‌ترین ارقام بودجه 95 در مقایسه با بودجه امسال

مهم‌ترین ارقام بودجه 95 در مقایسه با بودجه امسال

اقتصاد نیوز/ روحانی لایحه بودجه سال 95 را با 42 روز تاخیر امروز به بهارستان برد. اما لایحه بودجه امسال از حیث منابع و مصارف چه ویژگی‌هایی دارد؟

لایحه بودجه سال 95 از حیث منابع و مصارف 952 هزار میلیارد تومان است. منابع بودجه عمومی دولت در این لایحه 307 هزار میلیارد تومان و منابع شرکت‌های دولتی، موسسات انتفاعی وابسته به دولت و بانک‌ها 681 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

از مجموع 307 هزار میلیارد تومانی که به‌عنوان منابع بودجه عمومی دولت پیش‌بینی شده است، 39 هزار میلیارد تومان آن درآمدهای اختصاصی دولت است و 267 هزار میلیارد تومان دیگر منابع بودجه عمومی دولت است.

در این لایحه پیشنهاد شده که در سال آینده 59 هزار میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی اختصاص یابد و 197 هزار میلیارد تومان هم صرف هزینه‌های جاری دولت شود که بر اساس جدول لایحه بودجه، مهمترین رقم هزینه‌های جاری دولت اختصاص 73 هزار میلیارد تومان به جبران خدمات کارکنان (حقوق جاری کارکنان و بازنشستگان) است.

همچنین در این لایحه پیشنهاد شده که 73 هزار میلیارد تومان از محل واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای برای دولت حاصل شود که 68 هزار میلیارد تومان آن از محل منابع حاصل از فروش نفت و فرآورده‌های نفتی است. همچنین در این لایحه درآمدهای مالیاتی دولت 101 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

گفتنی است بر اساس لایحه بودجه تراز عملیاتی منفی 48 هزار میلیارد تومان عنوان شده است که نشان می‌دهد در این لایحه بودجه هم مانند سال‌های گذشته دولت نتوانسته منابع و مصارف خود را از طریقی جز فروش دارایی‌های سرمایه‌ای حاصل کند و تراز عملیاتی منفی شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X