ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازنگری آیین نامه جدید استخدامی کارکنان دانشگاه‌ها

بازنگری آیین نامه جدید استخدامی کارکنان دانشگاه‌ها

ایلنا/ سومین نشست مدیران امور اداری و پشتیبانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منطقه یک کشور با حضور محمد باقر شیخی مدیر کل امور اداری و پشتیبانی وزارت علوم، محمد‌زاده معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه تربیت مدرس و مدیران امور اداری و روسای کارگزینی غیرهیئت علمی دانشگاه‌های منطقه یک، در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

در این نشست محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و دبیران مناطق ۹گانه دانشگاه‌های کشور برای نخستین بار از طریق ویدیو کنفرانس به بیان نظرات خود پرداختند.

در ابتدای این نشست نیمه حضوری نیمه ویدئویی، امید به ارتقای سیستم منطقه‌بندی دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: در راستای ارتقای نظام منطقه‌بندی، در حال تدوین آیین‌نامه‌هایی هستیم تا نشست‌های مناطق در سطح معاونان و رؤسای دانشگاه‌ها نیز برگزار شود.

وی در خصوص اجرای آیین نامه جدید استخدامی کارکنان دانشگاه‌ها گفت: این آیین نامه به دلیل وجود برخی اشکالات، مورد بازنگری مجدد قرار گرفته و اصلاحاتی در آن انجام شده تا در ‌‌نهایت برداشت‌های متفاوت از آن به حداقل برسد.

امید تأکید کرد: وضعیت جذب نیرو در دانشگاه‌ها باید با در نظر گرفتن اهداف آموزش عالی و سیاست گذاری‌های وزرات علوم مورد توجه قرار گیرد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم بر لزوم ایجاد تحول در تشکیلات و فرآیندهای اداری تأکید کرد و افزود: برای استقرار دولت الکترونیک در آموزش عالی باید امور اداری در دانشگاه‌ها تمام فرآیندهای خود را از طریق سامانه‌های نرم افزاری انجام دهد تا نظام آموزش عالی با توان و سرعت بیشتری به انجام وظایف محوله بپردازد.

در ادامه،محمد باقر شیخی مدیر کل امور اداری و پشتیبانی وزارت علوم، ضمن تأکید بر اهمیت جایگاه امور اداری در نظام آموزش عالی کشور گفت: ما در بحث امور اداری با سه اصل زیربنایی چابک سازی اداری، توانمندسازی اداری و سلامت اداری رو به رو هستیم و هرکدام از اهمیت بسیاری برخوردارند.

وی با بیان اینکه جذب نیروی انسانی و ورود و خروج نیرو‌ها باید با کار‌شناسی دقیق انجام شود؛ چرا که به توانمندسازی سیستم اداری و در ‌‌نهایت سلامت اداری کمک خواهد کرد افزود: سلامت اداری یکی از موضوعات مهم کشور است که سیاست‌های کلی آن از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده و بحث شفاف سازی در این مقوله یکی از پارامترهای اساسی است که به دستیابی سلامت اداری کمک می‌کند.

شیخی تصریح کرد: در خصوص جذب نیرو، یکی از اصول مطرح شده که مورد توافق وزارت متبوع و سازمان مدیریت است، نسبت یک به یک بین اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی در دانشگاه‌هاست که برای جذب نیرو‌ها ملاک عمل قرار می‌گیرد و مجوز تبدیل وضعیت استخدامی نیز به شرط رعایت این نسبت، برای دانشگاه‌ها صادر خواهد شد.

در بخش دیگری از این نشست دکتر فرزین نصیری مدیر امور اداری دانشگاه تربیت مدرس، گزارشی از عملکرد کارگروه کارگزینی غیر هیئت علمی در یک‌سال گذشته را که در ۱۰ جلسه در این دانشگاه تشکیل شد، ارائه کرد.

گفتنی است این نشست با بحث و گفت‌وگو در خصوص تهیه دستورالعمل نحوه احتساب مدارک تحصیلی کارکنان دانشگاه‌ها در کارگروه کارگزینی غیر هیئت علمی با مشارکت دبیران مناطق ۹گانه ادامه یافت و مواد دستورالعمل پس از ارائه نظرات مخالف و موافق و دریافت پیشنهاد‌ها بررسی شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X