ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سفرنامه مقایسه ایران و اروپا توسط شاردن

سفرنامه/ مقایسه ایران و اروپا توسط شاردن

خراسان/ شاردن در سفرنامه خود می نویسد: ایرانیان متمدن ترین مردم مشرق زمین اند و در تعریف و تعارف کردن در دنیا نظیر ندارند. بعضی از آن ها آن قدر با ادب اند که نظیرشان را در میان باادب ترین مردم اروپا نمی توان یافت زیرا در سخن گفتن بهترین و دلنشین ترین کلمات را انتخاب می کنند و در عین حال ملایم و باوقارند. در هنگام راه رفتن در کنار شما هستند و هرگز جلوتر از شما قدم بر نمی دارند. به نظر‌شان عجیب می آید که وقتی ما اروپاییان بر سر موضوعی با همدیگر بحث و گفت وگو می کنیم بسیار تند و با هیجان حرف می زنیم و حتی وقتی در این لحظات دوست و آشنایی را می بینیم از بحث و گفت وگوی تند و پرهیجان خود دست بر نمی داریم.
عادت همه ما هم برای آن ها عجیب است که وقتی در کوچه و خیابان دوست و آشنایی را می بینیم به احترام او کلاه از سر بر می داریم. بار دیگر می گویم که ایرانیان بی تردید آرام ترین و ملایم ترین ملت دنیا هستند و در رفتار و گفتار با دیگران بسیار نرم و ملایم اند و سعی می کنند که در ضمن صحبت چیزی نگویند که باعث ناراحتی و تاثر شما شود و هر وقت که می خواهند خبر تاثربرانگیزی را به کسی بدهند موضوع اصلی را پیچ و تاب می دهند و صریح و مستقیم نمی گویند برای نمونه وقتی می خواهند خبر مرگ کسی را به شما بدهند، می گویند: «عمرش را به شما داد».

«سفرهای ژان شاردن به ایران»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده