ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مقایسه هزینه تولید هر بشکه نفت در ایران و سایر کشورها

مقایسه هزینه تولید هر بشکه نفت در ایران و سایر کشورها

فارس/ ایران و عربستان هر کدام به ترتیب با پرداخت 12.6 و 9.9 دلار برای تولید هر بشکه نفت از جمله کشورهایی هستند که هزینه تولید این ماده حیاتی از قیمت فروش آن پایین‌تر بوده است.

شرکت بین‌المللی «Rystad Energy» متخصص در تحقیقات و مشاورات انرژی، در گزارش خود اعلام کرد 8 کشور هم‌اکنون هر بشکه نفت را به قیمتی کمتر از هزینه تولید آن می‌فروشند.

در این گزارش آمده است، انگلیس در این بین بیشترین ضرر را از کاهش جهانی قیمت نفت می‌بیند چرا که متوسط هزینه تولید یک بشکه نفت برای این کشور 52.5 دلار تمام می‌شود و 22 دلار از قیمت نفت بیشتر است.

بعد از انگلیس، به ترتیب کشورهای برزیل با هزینه 49 دلار برای تولید هر بشکه، کانادا 41 دلار، آمریکا و نروژ هر کدام 63 دلار برای تولید یک بشکه نفت هزینه می‌کنند.

از طرفی، هزینه تولید یک بشکه نفت شِِیل (Shale) که آمریکا آن را تولید می‌کند بین 30 الی 70 دولار در نوسان است.

در مرتبه بعد، نیجریه و چین قرار دارند که به ترتیب هزینه تولید یک بشکه نفت در این دو کشور 31.60 و 29.90 است و روسیه نیز نزدیک به 17 دولار برای تولید هر بشکه نفت هزینه می‌کند.

در این میان، ایران و عربستان هر کدام به ترتیب با صرف هزینه 12.6 و 9.9 دلار برای تولید هر بشکه نفت از جمله کشورهایی هستند که هزینه تولید این ماده حیاتی از قیمت فروش آن پایین‌تر بوده است.

با کاهش قیمت جهانی نفت، شرکت‌های بین‌المللی و کشورهای تولید کننده نفت به فکر کاهش هزینه‌های سرمایه از جمله کاهش بودجه‌های حفاری و اکتشاف افتاده و برخی از پروژه‌های کم سود خود را متوقف کرده‌اند که این اقدام سرانجام منجر به کاهش تولید جهانی نفت خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده