ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ادعای جاش ارنست: آمریکا نگران رفتارهای تحریک آمیز روسیه است

ادعای جاش ارنست: آمریکا نگران رفتارهای تحریک آمیز روسیه است

باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی کاخ سفید مدعی شد کاخ سفید نگران اقدامات تحریک آمیز هواپیماهای روسیه است.

به گزارش رویترز؛ "جاش ارنست،" سخنگوی کاخ سفید، در نشست خبری خود اعلام کرد از اقدامات تحریک آمیز هواپیماهای روسیه در اطراف ناوهای آمریکایی اطلاع دارد و نگران رفتارهای این کشور است.
چند فروند هواپیمای روسیه روز سه شنبه در دریای بالتیک، به شکلی که مقامات آمریکایی مدعی شده اند و تصاویری را نیز در این خصوص منتشر کرده اند، به شیوه ای خطرناک به ناوهای جنگی موشک انداز آمریکایی نزدیک شدند.
ارنست گفت کاخ سفید از اتفاقی که اوایل این هفته در دریای بالتیک روی داد، مطلع است. گزارش هایی از پرواز بسیار خطرناک و نزدیک هواپیماهای روس در نزدیکی کشتی های جنگی آمریکا و هواپیمای لهستانی منتشر شده است. شنیدن این رویدادها جای شگفتی ندارد ولی به صورت کامل با معیارهای نظامی در آبها و فضای بین المللی ناهمخوان است.
وی افزود هر گونه فعالیت نظامی زمان صلح باید با قوانین و معیارهای بین المللی همخوانی داشته باشد و با در نظر گرفتن حقوق دیگر کشورها و ایمنی دیگر هواپیماها و کشتی ها صورت بگیرد. در سال گذشته، این رویدادها در خصوص جنگ افزارهای نظامی روسیه از جمله هواپیماهای آن که بسیار نزدیک به کشتی یا هواپیمای دیگر بودند تا نگرانی های امنیتی ایجاد کنند، وجود داشت و ما همچنان از ادامه این رفتارها نگران هستیم.
جاش ارنست گفت این نیز درست است که ما شاهد نوعی الگوی رفتاری از سوی روسیه در انجام این اقدامات هستیم که دست کم تلاش می کند رفتارش تحریک کننده به نظر آید. ما این موضوع را به صورت علنی و خصوصی به روسها اطلاع داده ایم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده