ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روز جهانی فرهنگ

روز جهانی فرهنگ

آخرین خبر/ «روز جهانی فرهنگ زیر پرچم صلح» که همچنین به عنوان روز جهانی فرهنگ شناخته می شود، سالانه در ۱۵ آوریل در بسیاری از کشورها در سراسر جهان به منظور ترویج حفاظت از فرهنگ، پیمان روئریک و پرچم صلح برگزار می‌شود.

تاریخچه روز جهانی فرهنگ
روز جهانی فرهنگ توسط نویسنده پیمان روئریک، هنرمند روسی «نیکلاس روئریک» (Nicholas Roerich) پیشنهاد شد. او در چندین مقاله و نامه، که در سال‌های ۱۹۳۱ تا ۱۹۳۵ نوشته شده، در مورد روز جهانی فرهنگ صحبت کرد. نیکلاس در «کنفرانس بروژ» در سال ۱۹۳۱، روز جهانی فرهنگ را به عنوان روزی که «باید به منظور درک کامل تمام گنجینه‌های ملی و جهانی فرهنگ، وقف کنیم» تعریف کرد. بنا به گفته روئریک، این جشن‌ها باید در تمام مدارس و موسسات آموزشی برگزار شوند.
روئریک در سال ۱۹۳۳ در کتاب «نیایش برای صلح و فرهنگ» کلیساها را نیز به فهرست خود اضافه کرد و به طور مشخص بیان می‌کند که «جهان گنجینه واقعی انسانیت، اشتیاق قهرمانانه زندگی و بهبود زندگی را به یاد خواهد آورد.» در ۱۵ آوریل ۱۹۳۵، وقتی که عهدنامه روئریک در واشنگتن امضا شد، وی از این روز به عنوان «روزی تاریخی و به یاد ماندنی» یاد کرد که بعدها روز جهانی فرهنگ نام‌گذاری شد.

جنبش جهانی
جنبش جهانی برای تایید نام‌گذاری ۱۵ آوریل به عنوان روز جهانی فرهنگ در سال ۲۰۰۸ توسط چند NGO در کوبا، ایتالیا، لیتوانی، لاتویا، روسیه و اسپانیا کلید خورد. تا سال ۲۰۱۴، چهل ارگان از ۱۴ کشور و ۲۵ هزار نفر از افراد سرشناس به این جنبش پیوسته‌اند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده