ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امنیت امن ترین راه پسوورد گزاری استفاده از اشعار است

امنیت/ امن ترین راه پسوورد گزاری استفاده از اشعار است

آی بایت/ اگر شکسپیر در حال حاضر زنده بود، تقریبا غیر ممکن بود پسووردش را هک کرد. اگر می خواهید یک پسوورد بی نقص داشته باشید، بهتر است از ذوق هنری خود استفاده کنید. طبق گفته افراد با تجربه، شعرها جزو بهترین پسووردها هستند.

براساس آخرین مطالعات محققین دانشگاه “جنوب کالیفرنیا”، مرجان قزوینی نژاد و کوین نایت، بهترین ترکیب واژه ها برای نگه داری و مراقب از اطلاعات حساس خود، مشتقاتی از قافیه سازی با چهار کلمه تصادفی می باشند.

این محققین اظهار دارند که ایده کار خود را از یک کارتون گرفته اند. آنها در مقاله اخیر خود، جزئیات این روش پسوورد گذاری ایده آل را با جزئیات کامل توصیف کرده اند.
این روش پسوورد گذاری که از کارتون XKCD الهام گرفته شده است، یک پسوورد ۴۴ بیتی که بصورت تصادفی انتخاب شده است را به یک ترکیب از کلمات بی معنی و کوتاه انگلیسی در می آورد. این سیستم پسوورد گذاری، پسوورد ۴۴ بیتی را به چهار قسمت ۱۱ بیتی تبدیل می کند.

امن ترین پسوورد های موجود مانند ترکیب های بی شمار از صفر و یک، بسیار سخت قابل حفظ شدن هستند و به همین دلیل آنها را تبدیل به عبارات خاص انگلیسی می کند تا بتوان آنها را راحت حفظ نمود و با استفاده از روش پردازش زبان طبیعی آنها را تبدیل به یک رمز عبور روان می کند.

نایت در گفت و گو با NPR چنین می گوید: یکی از محققین معروف ما در این زمینه گفت که یک روزی کامپیوترها قادر خواهند بود که بسیار روان ترجمه کنند ولی هیچ وقت نخواهند توانست اشعار را ترجمه کنند. من این موضوع را چالش شخصی خودم قرار دادم. نهایتا وی چنین می گوید که کامپیوترها در شعر سرودن و قافیه سازی شاید حتی بهتر از انسان هم بتوانند عمل کنند.

نایت و قزوینی نژاد یک “تولید کننده شعر” درست کردند که اگر یک رشته ۶۰ بیتی به آن داده شود، می تواند یک میلیون شعر متمایز تولید کند. سپس از طریق روش پردازش زبان طبیعی، بهترین شعر از لحاظ منطقی، به عنوان یک پسوورد انتخاب می شود.

سطح امنیتی این اشعار در حد یک رشته ۶۰ بیتی می ماند ولی چون این پسوورد از یک سری کلمات منطقی و قافیه دار انگلیسی تشکیل شده اند، حفظ کردن آن ها بسیار راحت می باشد در صورتی که حفظ کردن یک سری بسیار طولانی از اعداد اتفاقی بسیار مشکل و گاها غیر ممکن است.

این تیم تاثیر این جملات را بعنوان پسوورد مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند این اشعار از آنچه که فکر می کردند حتی بیشتر قابل به یاد ماندن است. آنها در طی یک آزمایش کوچک چنین اظهار داشتند که بیش از ۶۰ درصد کسانی که شرکت کردند، بعد از ۲ روز کامل توانسته اند دقیقا شعر گفته شده به آنها را به یاد بیاورند.

شما می تواند توسط این تولید کننده شعر یک پسوورد واقعا امن را برای خود ایجاد کنید. شاید شعر تولید شده ارزش ادبی خاصی داشته باشد ولی قطعا می تواند اکانت ها و سیستم شخصی شما را در حد بسیار بالایی امن نگه دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات




جدیدترین اخبار منتشر شده

X