ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اظهارات تند وزیر دادگستری لبنان علیه ایران

اظهارات تند وزیر دادگستری لبنان علیه ایران

فارس/ وزیر دادگستری لبنان از وزرای عضو جریان «14 مارس» در همنوایی با عربستان سعودی، مدعی شد که جلوگیری از «گردنکشی ایران» ضروری شده است.

«اشرف ریفی» وزیر دادگستری لبنان و از چهره‌های جریان 14 مارس (جریان نزدیک به آمریکا و عربستان) مدعی شد که جریان مطبوعش با طرح‌های ایرانی در لبنان مقابله می‌کند.

اشرف ریفی در گفت‌وگو با روزنامه عربستانی «عکاظ» در همنوایی با رویکرد ضد ایرانی ریاض گفت: در جلسه پنج شنبه گذشته شورای وزیران به شرکت کنندگان در جلسه دولت گفتم که «هر کسی که گمان می‌کند، لبنان یک روزی به چراگاهی برای طرح‌های ایرانی تبدیل شود، سخت در توهم است و ما با این طرح مقابله می‌کنیم».

وی با بیان اینکه به هیچ کسی اجازه نزدیک شدن به عرب‌ها یا حلقه‌ عربی داده نخواهد شد، ادعا کرد: هر کس گمان کند که لبنان روزی به چراگاهی برای طرح‌های ایرانی تبدیل شود یا اینکه در دفاع از وطنمان سهل انگاری کنیم در توهم به سر می‌برد.

ریفی با بیان اینکه خودمان را بخشی از کشورهای عربی بویژه عربستان سعودی می‌دانیم، افزود: لطف عربستان در کمک به کشورمان، ما را به دفاع از آن با همه امکانات و دفاع از سایر کشورهای عربی رهنمود می‌سازد.

وی و جریان متبوعش که طی چند روز گذشته از مخالفت «جبران باسیل» وزیر امور خارجه لبنان و هوادار مقاومت اسلامی،‌ با بیانیه پایانی نشست اخیر اتحادیه عرب بشدت انتقاد کرده است، افزود: هر بار که تهدید یا تعرضی به کشورهای عربی یا عرب‌ها مشاهده کنیم، واکنش ما با صدای بلند و سخت خواهد بود.

وزیر دادگستری لبنان همچنین مدعی شد که گفتمان جریان 14 مارس، کشور را ناآرام نخواهد کرد بلکه «سهل انگاری در مقابل طرح‌های ایران کشور را منفجر خواهد کرد. جلوگیری از گردنکشی ایران ضروری شده است».

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده