اینفوگرافی سفر در زمان با کرمچاله‌ها

اینفوگرافی/ سفر در زمان با کرمچاله‌ها

دانستنی ها/ این فرض که سیاه‌چاله‌ها ممکن است به دیگر نواحی کیهان یا حتی به کیهان‌های دیگر متصل باشند، سابقه‌ای طولانی دارد، اما این عقیده کاملاً بر حدس و گمان استوار است. برخی فیزیکدان‌ها تلاش‌کرده‌اند مکانیک کوانتوم و نظریه نسبیت عام را ترکیب کنند و به این نتیجه رسیده‌اند که سیاه‌چاله‌ها حاوی نقطه تکینگی نیستند. طبق نظریاتی که درباره سیاه‌چاله‌ها وجود دارد، چگالی جرم و انرژی در نقطه تکینگی بی‌نهایت می‌شود، اما اگر نقطه تکینگی در قلب سیاه‌چاله‌ها وجود نداشته باشد، امکان دارد سیاه‌چاله میانبرهایی در فضا-زمان باشند. به جز سیاه‌چاله‌ها، کرم‌چاله‌ها (که در نظریات اینشتین پیش‌بینی شده‌اند) نیز می‌توانند مدخلی برای سفرهای کیهانی باشند، اما تاکنون هیچ کرم‌چاله‌ای کشف نشده و خیلی‌ها عقیده دارند، کرم‌چاله‌ها احتمالا واقعی نیستند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اینفوگرافی سفر در زمان با کرمچاله‌ها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X