ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

به دلیل دخالت های مادرزنم طلاق می گیرم

به دلیل دخالت های مادرزنم طلاق می گیرم

خراسان/ 2 ماه است ازدواج کرده ام. به دلیل دخالت مادر زنم داریم جدا می شویم. خانمم در تمکین من نیست و به حرف مادرش می کند. دیگر خسته شدم. راهنمایی کنید جدا شویم یا نه؟
پیوند مقدس ازدواج یکی از راه های رسیدن به رشد و کمال است یعنی هدف مهم و نهایی هر انسانی صعود به مراحل بالاتر به لحاظ رشد اخلاقی و پختگی است که البته این مهم، به دست نمی آید مگر آن که فرد در هر مرحله از زندگی با مشکلات و سختی های آن مبارزه کند و به راحتی تسلیم شرایط سخت موجود نشود؛ البته خستگی شما مخاطب محترم که ناشی از فشار روانی دو ماه اخیر ازدواج تان است، قابل درک است؛ اما به نظر می آید با توجه به شرایط فعلی، دو نگرانی مهم دارید که در ادامه، نکاتی درباره آن ها مطرح می شود.
1-احساس تنهایی با وجود ازدواج
یکی از نیازهایی که با ازدواج می توان به آن پاسخ داد، پر کردن تنهایی با یک همسفر و همراه خوب و قابل اعتماد است که اگر این اتفاق نیفتد و همسر ما همراه ما نباشد پاسخگویی به این نیاز به مشکل می خورد. هر فردی بعد از ازدواج باید از نقش فرزندی خود بکاهد و اولویت را به نقش همسری خود بدهد تا بتواند تنهایی همسرش را پر کند و همراه خوبی برای او باشد.
2-احساس ترس از آینده ازدواج
زمانی ما دچار ترس می شویم که آینده را مبهم ببینیم و شرایط موجود را تحت کنترل خود ندانیم. با توجه به این که هنوز مدت کوتاهی از ازدواج شما گذشته، امکان برداشت منفی و غلط از برخوردهای طرف مقابل وجود دارد چون آشنایی ما از فرهنگ و رسوم طرف مقابل، محدود است و گاهی برداشت های به شدت منفی موجب موضع گیری منفی در ما می شود؛ بنابراین اجازه دهید آشنایی بیشتری نسبت به خانواده همسرتان بیابید تا ارزیابی درست تری از زندگی مشترک فعلی تان داشته باشید و در ضمن، همسرتان می تواند کمک کند نگاه واقع بینانه تری نسبت به او و خانواده اش داشته باشید.
به دلگرمی های زندگی تان فکر کنید
آیا در زندگی با همسرتان، امتیازات یا وجوه مثبتی وجود دارد که باعث امید و دلگرمی شما شود؟ آن ها را بیابید وبه آن ها فکر کنید. برای این که همسرتان نسبت به شما نفوذپذیری و اطاعت بیشتری داشته باشد، از راه های مختلف استفاده کنید؛ مانند ابراز محبت، گفت و گو و مذاکره برای حل مسائل و پرهیز از جدال و بدبینی.
تسلیم شرایط منفی نشوید
خوب است به راحتی تسلیم شرایط منفی نشوید و از قدرت و توانایی خود، همسر و افراد متخصص در راستای حفظ زندگی تان بهره بگیرید و جدایی را بعد از امتحان راه حل های متعدد و دادن فرصت به همسرتان برای بهبود رابطه اش با شما و استقلال از خانواده بپذیرید. در ضمن برای دریافت پاسخ کامل تر به سوال مشابه درباره همین موضوع به آرشیو سایت روزنامه خراسان www.khorasannews.com در تاریخ 6 دی مراجعه شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده