ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زنم با خانواده من رفت و آمد نمی کند

 زنم با خانواده من رفت و آمد نمی کند

خراسان/ لطفا من را راهنمایی کنید. خیلی ناراحت و پریشان هستم. همسرم با خانواده و فامیل من رفت و آمد نمی کند. کمی زودجوش و بددهان است. هر کاری کردم زیر بار صله رحم نمی رود.4 سال است، ازدواج کردیم. خیلی به طلاق فکر کردم ولی مهریه بالای همسرم مانع شده است. چه کنم؟

با سلام و عرض احترام خدمت شما مخاطب گرامی. در پیامک تان گفته اید که همسرتان با خانواده شما رفت و آمد نمی کند و همچنین خیلی عصبانی و بددهان است و به طلاق فکر می کنید. با همین مفروضات، پاسخ سوال تان را در ادامه مطرح می کنم.
دلایل قطع ارتباط را بیابید
به نظر می رسد همسرتان برای رفت و آمد نکردن با خانواده شما دلایل خاص خودش را دارد. اگر با خانواده خودش در ارتباط است ولی با خانواده شما ارتباط برقرار نمی کند؛ نشان دهنده این است که وی اهل رفت و آمد است ولی تمایلی به برقراری رابطه با خانواده شما ندارد. با همسرتان صحبت کنید و از وی دلایل این که ارتباط خودش را با خانواده شما قطع کرده است، جویا شوید. یکی از دلایل قطع ارتباط کردن همسرتان با خانواده شما می تواند نبود مدیریت صحیح مرز خانواده توسط شما باشد. بدین معنی که ممکن است در بسیاری موارد شما اطلاعاتی را که مربوط به حریم و مرز خانواده ای است که تشکیل داده اید به خانواده پدری تان منتقل می کنید و آن ها در مقابل این اطلاعات به خودشان
اجازه مداخله می دهند و احساس منفی در همسر شما ایجاد می کنند و همین سبب خشم همسرتان نسبت به شما می شود.
اولویت بودن همسرتان را ثابت کنید
همچنین ممکن است همسرتان در مقابل خانواده شما شاهد کم توجهی و بی اعتنایی شما نسبت به خودش بوده و این فکر در وی ایجاد شده است که خانواده‌تان برای شما اولویت بیشتری دارند. برای جبران این فکر که در همسرتان ایجاد شده است، لازم است در برابر خانواده تان به همسرتان احترام بگذارید و مدام از وی تعریف و تمجید کنید به گونه ای که همسرتان فکر کند که برای شما اولویت دارد.
برای رفت و آمد ها اصرار نکنید
وقتی مدام در فکر طلاق هستید حتی اگر آن را به زبان نیاورده اید، این تفکر در رفتار های شما واضح و مشهود خواهد بود که تمایلی به ادامه زندگی با همسرتان ندارید. هر کنشی، واکنشی به دنبال دارد، در نتیجه واکنش همسرتان به شما پرخاشگری و بددهانی است. حتما با همسرتان درباره اشتباهات خودتان صحبت کنید و به ایشان قول دهید که در ارتباط مجدد با خانواده تان حتما جبران خواهید کرد. همچنین اصرار زیاد شما برای برقراری ارتباط با خانواده تان سبب ایجاد حس منفی بیشتر همسرتان می شود زیرا این فکر را در وی ایجاد می کند که خانواده تان در اولویت هستند. در پایان بدانید که به نظر می رسد جز قطع ارتباط همسرتان با خانواده شما احتمالا مشکلات دیگری هم در زندگی مشترک تان وجود دارد که سبب ایجاد فکر طلاق در شما می شود. توصیه می کنم با همسرتان به یک زوج درمانگر مراجعه کنید. [ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده