ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمقاله آفتاب یزد منافع مردم کیلویی چند؟!

سرمقاله آفتاب یزد/ منافع مردم کیلویی چند؟!

آفتاب یزد/ « منافع مردم کیلویی چند؟! » عنوان سرمقاله سردبیر روزنامه آفتاب یزد، سید علیرضا کریمی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

مجلــس نهــم روز هــای پایانــی خــود را طــی مــی کنــد. نکتــه حائــز اهمیت آنکه این روزها مصادف شده با بررسی یکی از لایحه هــای مهم بودجه . این لایحه به چند دلیل روشن، مهم است ؛ اول اینکه نخستین بودجه پسابرجامی است .دوم اینکــه در پایان اجرای این بودجه در آستانه برگزاری انتخابات مهم ریاست جمهوری دوازدهم هســتیم و تبعات اقتصادی بودجه فوق بر این انتخابات بسیار تاثیر گذار است . سوم هم اینکه دولت حســن روحانی در آســتانه «برداشــت» پایانی قرار دارد و زمان «کاشت» رو به اتمام است .یعنی زمان آن است که مردم طعم تدبیر را بچشند . اما ســوگمندانه باید گفت این لایحه یا بهتر بگویم این بودجه به شــکل ناموجه و نامناســبی در حال بررسی در بهارستان است .مهمترین دلیل برای تایید این گزاره نحوه تصویب جزییات بودجه است که به شدت سیاسی شده به گونه ای که منافع مردم به خطر افتاده است.چرا؟عرض می کنم. نمایندگان بازمانده از مجلس بعدی این روزها یک فراکسیون قوی و قدرتمند را تشکیل داده اند و به راحتی می توانند سمت و ســوی مجلس را مشخص نمایند.ب نابراین،ا ینن مایندگانب ا توجهب ه شکستی که درا نتخابات متحمل شدها ند تمایل بســیار زیادی بــرای تقابل با دولت دارند و به این نتیجه رسیده اند حال که خود در انتخابات و در دوران این دولت نتوانســته اند موفق باشند این دولت هم نباید به نتیجه مشخصی برسد.البته این موضوع فقط شامل حال این نمایندگان و این مجلس نیست.در غالب دوره های پیشین نیز شاهد چنین موضوعی بودیم و نمایندگان بازمانده تلاش کردند در روزهای پایانی عمر پارلمانی خود خار چشم دولت باشند ؛ تا یار دولت.به عبارت ســاده بگویم در چنین فضایــی دوز «ضد دولتی» نمایندگان بالا می رود! از سوی دیگرن مایندگانف وق دیگرا حساس نیازی به رای مردم ندارند و از همین رو تقریبا برای شان مهم نیست مردم حوزه انتخابیه شان چه نظری در مورد عملکرد آنان دارند.این موضوع راه سنگا ندازی در مسیر دولت را به شدت هموار می کند و نمایندگان فوق الذکرب ا طیب خاطر مقابل خواسته های مقامات اجرایی می ایستند. بــرای این نمایندگان از آنجایی که آب از سرشــان گذشته مهم نیست که این ب دقلگی ها چه دردسرهایی راب رای دولت و در نهایت مردم می آفریند. این روزها به کرات در پارلمان شاهد موضوع مورد اشاره هستیم.تصویب میلیون نفر 17یــا 24و الزام حذف یارانه بگیر از یکسو و تصویب افزایش پلکانی قیمت بنزین پر مصرف ها از سوی دیگر از جمله این موارد است. در مــورد اول دولت معتقد اســت شناســایی این تعداد افراد یارانه بگیر غیر نیازمند، غیرممکن است اما مجلس از جمله همان نمایندگان با علم به اینکه می دانند این اقدام می تواند نارضایتی عمومی را برانگیــزد و موجب افت محبوبیت روحانی شود اصرار دارند این مصوبه اجرایی شود.


برای دسترسی به متن کامل سرمقاله می توانید به سایت مبدا مراجعه کنید.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X