ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کوهکن: برخی می‌خواهند به اسم درست کردن معیشت، استقلال کشور را بر باد دهند

کوهکن: برخی می‌خواهند به اسم درست کردن معیشت، استقلال کشور را بر باد دهند

تسنیم/ رئیس ستاد انتخابات جبهه پیروان با بیان اینکه برخی می‌خواهند به اسم درست کردن معیشت، استقلال کشور را بر باد دهند، گفت: تز توسعه برون‌زا که برخی به آن معتقد هستند، استقلال کشور و به تبع آن آزادی ملت را به خطر می‌اندازد.

محسن کوهکن با اشاره به اعتقاد برخی غربگرایان به تز توسعه برون‌زا اظهار داشت: حتی اگر تصور ما این باشد که هیچگونه برنامه‌ای از بیرون برای ساقط کردن نظام و انقلاب وجود ندارد، در آن صورت بازهم می‌توان گفت که تز توسعه برون‌زا که برخی به آن معتقد هستند، استقلال کشور را به خطر می‌اندازد.
وی ادامه داد: اگر جایگاه دشمن را به درستی تبیین کنیم، به این نتیجه قطعی می‌رسیم که دشمن با هوشیاری و بدون دفع وقت تنها چیزی که به آن راضی می‌شود، گرفتن استقلال و امنیت ما در همه زمینه‌ها بویژه استقلال فرهنگی است تا برای ملت چیزی به عنوان هویت معنا و مفهوم پیدا نکند و نهایتاً از ملت، یک ملت بی اراده برای اعمال سیاست‌های خود بسازد.
عضو جبهه پیروان افزود: ما باید آگاه باشیم که در دوران استعمار کهن به سر نمی‌بریم و استعمارگران نوین می‌دانند که برای تأثیرگذاری، صرف کشاندن حکومت‌ها به سوی خودشان کافی نیست و حتماً باید مبانی فکری و فرهنگی ما را نیز بدست بگیرند.
کوهکن با اشاره به وجود برخی نظرات مبنی براینکه به اسم درست کردن معیشت می‌توان استقلال کشور را از بین برد، گفت: من شخص خاصی را متهم نمی‌کنم؛ اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رگه‌های فکری که چنین دیدگاه و نظراتی را داشتند در کشور وجود داشته است.
وی ادامه داد: آنها هر زمان که فضا را برای طرح این موضوع مناسب می‌دیدند، صریح و روشن به صحنه می‌آمدند و نظر خود مبنی براینکه می‌توان به بهانه معیشت، استقلال را از دست داد، مطرح می‌کردند و زمانی که فضا اجازه طرح این مسائل را نمی‌داد، سکوت می‌کردند.
رئیس ستاد انتخابات جبهه پیروان یادآور شد: به جای اینکه جستجو کنیم این اشخاص چه کسانی بودند و در چه دولت‌هایی حضور داشتند، باید به سمت و سوی مبارزه با جهل آنها برویم و این موضوع را تبیین کنیم که در دنیای امروز آیا تأمین معیشت منهای استقلال معنا و مفهموم پیدا می‌کند یا خیر.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده