ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اکوتوریسم پارک ملی صد جزیره‌ ی فیلیپین

اکوتوریسم/ پارک ملی صد جزیره‌ ی فیلیپین

برترین ها/ پارک ملی صد جزیره فیلیپین از جزایر مرجانی زیبای جهان است که به مقصد بسیاری از گردشگران تبدیل شده است. جزر و مدهای مکرر طی هزاران سال، شکلی قارچ مانند به این جزایر داده است.پارک ملی صد جزیره در واقع از ۱۲۴ جزیره‌ی جداگانه تشکیل شده که در خلیج لینگاین در شمال فیلیپین پراکنده‌اند و منطقه‌ای را به وسعت ۱۶/۷۶ کیلومترمربع پوشش می‌دهد. تصور می‌شود قدمت این جزایر به دومیلیون سال برسد و بخشی از صخره‌های مرجانی باستانی دریای باستانی باشد که در کشور امتداد یافته بود. هنگامی که سطح آب دریا کاهش می‌یافت، جزایر دیده می‌شدند و بیش از صدها هزار سال جزر و مد به آرامی پایه‌ی این جزایر را از بین برده و شکلی قارچ مانند به آن‌ها داده است. برخی از جزایر ساحل دارند، اما بسیاری از آن‌ها شبیه مرجان‌هایی هستند که تاجی از تیغ‌های انبوه بر سرشان گذاشته شده است. جزایری که ساحل دارند، در تعطیلات بسیار شلوغ می‌شوند.
فقط سه تا از این جزایر برای گردشگران توسعه یافته‌اند: جزیره‌ی حاکم، جزیره‌ی قوزون و جزیره‌ی کودکان. این جزایر فرصت مناسبی برای تفریحات و ورزش‌های آبی مهیا کرده‌اند. شما می‌توانید یک قایق موتوری اجاره کنید و به جزیره بروید، قایق رانی کنید، شیرجه بزنید یا غواصی کنید.
متأسفانه بسیاری از مرجان‌های زیر آب پارک به علت ترکیب ویرانگر ماهیگیری‌های پرخطر و همچنین پدیده‌های آب و هوایی مانند توفان آسیب دیده‌اند. از سال ۲۰۰۵ مقامات شهر آلامینوس کنترل پارک و کارهای ترمیم را در دست گرفته است. شیرجه و غواصی فقط در نقاط محدودی از پارک آزاد است، اما ماهیگیری غیرقانونی ممنوع است. دانشگاه علوم و فنون دریایی فیلیپین در بولینوا به افزایش جمعیت صدف‌های غول پیکر در حال انقراض می‌پردازد، چون این صدف‌ها به بهبود بافت مرجانی این منطقه کمک می‌کند.

اکوتوریسم/ پارک ملی صد جزیره‌ ی فیلیپین

اکوتوریسم/ پارک ملی صد جزیره‌ ی فیلیپین

اکوتوریسم/ پارک ملی صد جزیره‌ ی فیلیپین

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده