ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گفت‌وگو با «امیرحسین رستمی» درباره «شهرزاد» وقتی سریالی تا این اندازه گردن کلفتی می‌کند

گفت‌وگو با «امیرحسین رستمی» درباره «شهرزاد» وقتی سریالی تا این اندازه گردن کلفتی می‌کند

ایسنا/ امیرحسین رستمی معتقد است: فضای شبکه‌ خانگی با سریال «شهرزاد» تثبیت شد. وقتی سریالی تا این اندازه گردن کلفتی می‌کند، دیگر رسانه‌های تصویری را نمی‌شود کتمان کرد و نادیده گرفت.
رستمی که از بازیگران سریال «شهرزاد» است بیان کرد: «شهرزاد» واقعاً متن عجیب‌ و غریب و خوبی دارد. کاراکتر «بزرگ‌ آقا» به خوبی بازی شده و سریال کارگردانی بسیار خوبی داشته است؛ مگر می‌شود با وجود همه اینها «شهرزاد» را نادیده گرفت؟

او که معتقد است شبکه‌ نمایش خانگی باز شدن یک فضای جدید در حوزه تصویر است، اظهار کرد: این فضا در همه جای دنیا وجود دارد. شبکه‌ خانگی یعنی ایجاد فضای رقابتی و همچین فضایی که دیگر یک قطبی نیست؛ قبلاً فقط اجبار بود و اگر سریالی تولید می‌شد، با وجود کیفیت پایینی که داشت مردم مجبور بودند آن را ببینند؛ ولی امروز مردم با حضور شبکه‌ خانگی دیگر مجبور نیستند و می‌توانند خودشان با پرداخت هزینه، یک کار با کیفیت را انتخاب کنند و ببینند.

رستمی خاطرنشان کرد: شبکه‌ نمایش خانگی به معنای از دست دادن بیننده‌های تلویزیونی و محدود کردن آنها نیست؛ بلکه به معنی باز شدن فضای جدید و رقابت است. اگر تلویزیون می‌خواهد ببینندگانش را نگه دارد باید وارد این رقابت شود، مقدار بیشتری هزینه کند، فضا را در زمینه متن کمی بازتر و با کارگردان‌های درجه یک بیشتر کار کند.

بازیگر سریال‌های «شمس‌العماره» و «وضعیت سفید» با بیان اینکه امروز بیشتر کارگردان‌های خوب ما به سمت شبکه‌ نمایش خانگی آمدند، یادآور شد: این در حالی است که تمام این کارگردان‌ها و بیشتر بازیگران مثل خود من از تلویزیون آمدیم و از آنجا شروع به کار کردیم. معلوم است که اگر اثری در تلویزیون جذاب باشد، ما هم فعالیت می‌کنیم.

رستمی با بیان اینکه سلیقه‌ی مخاطب عوض شده است، ادامه داد: فکر می‌کنم فضا بازتر و سلیقه مخاطبان ما سخت‌تر شده است؛ الان اگر سریال «در پناه‌ تو» با همان کیفیت از تلویزیون پخش شود، دیگر نمی‌تواند بیننده را جذب کند؛ البته از طرفی اینکه سلیقه مخاطبان عوض شده و آنها قدرت انتخاب خیلی زیادی دارد، خطرناک هم است.

بازیگر سریال‌های «دودکش» و «پژمان» با بیان اینکه دیگر نمی‌شود به مخاطب گفت این برنامه را باید ببینی بلکه باید بتوانیم سلیقه آنها را جواب دهیم، در این باره گفت: مخاطبی که 15 سال پیش به یک کار طنز ساده می‌خندید، امروز باید متن سریال خیلی ویژه باشد، بازیگران و کارگردان خیلی زحمت کشیده باشند و بسیاری عوامل دیگر رعایت شود تا بخندد.

رستمی با بیان اینکه احساس می‌کنم فضای شبکه‌ نمایش خانگی با سریال «شهرزاد» تثبیت شده است، افزود: هر جایی مخاطب خاص خودش را دارد. وقتی یک سریالی تا این اندازه گردن کلفتی می‌کند و مخاطبان عام با آن ارتباط برقرار می‌کنند، دیگر رسانه‌های تصویری را نمی‌شود به راحتی کتمان کرد و نادیده گرفت.

او سریال «شهرزاد» را مهمترین اتفاق سال 94 در حوزه تصویر دانست و درباره‌ی جو منفی که برخی تلاش دارند تا علیه این سریال ایجاد کنند، خاطرنشان کرد: وقتی اثری موفق است، طبیعتاً پشتش حرف می‌زنند.

به گزارش ایسنا، تاکنون 13 قسمت از سریال «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی در بازار عرضه شده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده