ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد شدید «اسفندیار قره باغی» از وضعیت فعلی موسیقی ایران

انتقاد شدید «اسفندیار قره باغی» از وضعیت فعلی موسیقی ایران

موسیقی ما/ اسفندیار قره باغی با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت خوانندگی در ایران گفت: «خواننده سازی در ایران از طریق شرکت‌ها در این روزها بسیار انجام می‌شود. شرکت‌های موسیقی با خواننده‌سازی بزرگترین خیانت را به موسیقی و مردم و هنرمندان مملکت می‌کنند.»

این مدرس آواز با بیان این مطلب گفت: «گاها اطرافیان از من می پرسند صدای فلان خواننده را شنیدی؟ عصبانی می‌شوم که هرکسی را به اسم خواننده جا می‌زنند. از آنها می خواهم اسم هیچ کس را در جایگاه خواننده جلوی من نیاورند. چون بر این باورهستم خواننده خوب در ایران نداریم. مثل این است که مثلا از یک نفرب خواهند برای تماشای زباله بروند، خوب سرتاسر شهر و جوی و خیابان پر از زباله است، نیازی به این ندارد که برای دیدنش به جای مشخصی رفت.»

وی ادامه داد: «متاسفانه وضعیت موسیقی در ایران شدیدا افتضاح است. وقتی انجام موسیقی سالهای سال دست کسانی است که باعث و بانی چنین روند مخربی هستند، نمی توان توقع داشت اوضاع رو به سامان شود. اصلا دلیلی که من از تهران کوچ کردم و برای همیشه به تبریز آمدم، همین بود که نخواستم وسط گود باشم. چون فایده ای ندارد. وقتی پست و موقعیت های اداری دست آنهاست، کاری از ما ساخته نیست و زورمان نمی رسد. مقابله و تلاش کردن در چنین مواقعی کاری بیهوده و بی فایده است.»

قره باغی همچنین گفت: «عده ای از کسانی که دستی در مافیای موسیقی دارند با علم به اینکه از طریق خوانندگان نوپا و تازه کار می توانند درآمدسازی کنند، اقدام به مشهور کردن یک سری از آنها می‌کنند تابتوانند اوضاع مالی خود را بهبود بخشند. متاسفانه همین ها باعث ایجاد این مافیا شده اند و به واسطه همین مافیا دارند پولهای کلان به جیب می زنند. اما حرفه ای های خوانندگی اصلا درعرصه نیستند تا عرض اندام کنند و خودی نشان بدهند.»

این خواننده اپرا در پایان گفت: «متاسفم برای جامعه ای که خوانندگانش از بین بی استعدادترینها انتخاب شده اند که اصلا نمی توان اسم آنها را خواننده گذاشت. بماند که تعداد انگشت شمار خواننده خوش صدا داریم که همان ها نیز یا از فعالیت باز مانده‌اند و یا میدان برایشان مهیا نیست. خواننده های خوب را کسی تحویل نمی‌گیرد و درهیچ رسانه ای نامی از آنها برده نمی‌شود بنابراین فقط معجزه می تواند موسیقی را از این ورطه نجات بدهد.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده