پیشخوانبیان زندگی دبیرکل حزب‌الله در کتاب «سید حسن نصرالله؛ انقلابی جنوبی»

پیشخوان/بیان زندگی دبیرکل حزب‌الله در کتاب «سید حسن نصرالله؛ انقلابی جنوبی»

فارس/ کتاب «سید حسن نصرالله؛ انقلابی جنوبی» نوشته دکتر رفعت سید احمد (رئیس مرکز پژوهش‏‌های یافای مصر) با ترجمه اسماء خواجه زاده از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.
نویسنده و اندیشمند مصری، دکتر رفعت سید احمد، مدیر مرکز بررسی‌ها و پژوهش‌های یافا، در این کتاب زندگی‌نامه مجاهد بزرگ سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‏ الله لبنان را بیان می‌کند و پس از آن به داستان صعود و پیروزی حزب‏ الله و شاخه نظامی آن یعنی مقاومت اسلامی علیه دشمن صهیونیستی، آزادسازی جنوب از چنگال‌های صهیونیست و مزدوران آن به رهبری ژنرال آنتوان لحد می‌پردازد.
در این کتاب داستان عبور لبنان از آتش‌های فتنه و جنگ داخلی به سوی فضای اتحاد و یکپارچگی در پناه حزب پیروز (حزب‏‌الله) نقل می‌شود. حزبی که در جنگ با اشغالگران که تحت حمایت قدرتمندترین نیروی نظامی جهان بوده و هست، اولویت‌ها را به خوبی آموخت و آموزش داد.
این کتاب به مدارک مرحله بعد از ترور رفیق حریری، و ابعاد توطئه‌های آمریکایی اسرائیل علیه سوریه و لبنان می‌پردازد و مهر تأییدی بر این مطلب است که حزب‏‌الله هنوز هم ـ نوک پیکان مبارزه عربی و اسلامی علیه ارکان این توطئه‌ها است.
نویسنده با ارائه تحلیلی دقیق دیدگاه سید حسن نصرالله را نسبت به فتنه بعد از ترور حریری نشان می‌دهد و بهانه‌های مبلغان شکست را بیان می‌کند؛ سیاستمداران و نویسندگانی که ستون پنجم امت و نمادهای نورانی خود ـ که حسن نصرالله در قلب و پیشاروی همه آنان قرار دارد ـ هستند.
این کتاب در ده فصل و یک خاتمه و سه پیوست نویسنده و دو پیوست مترجم تدوین شده است: سید حسن نصرالله و حزب او، محیط شکل گیری حزب‏ الله، سیدحسن نصرالله از دیدگاه معاصرین، تحقق آزادسازی به دست حزب‏ الله، مفاهیم شهادت هادی حسن نصرالله، فقه پیروزی؛ دلیل پیروزی سید حسن نصرالله، حزب‏‌الله و زلزله ترور حریری، روشنفکران تیرانداز، دیدگاه نخبگان مصر درباره حسن نصرالله و حزب او، دیدگاه های سید حسن نصرالله در چالش‌های جدید، دلایل توطئه ها علیه سید حسن نصرالله و حزب الله و پیوست‌ها.
در بخشی از مقدمه نویسنده می خوانیم: «زمانی که سپاه درندگان به مردم حمله کرد، و مقاومت آنان را ترور خواند و دینشان را خشونت‌آمیز، مقدسات مردم هتک شد و سرزمینشان اشغال؛ از میان آنان باید یک مرد انقلابی پیدا می‌شد. مرد انقلابی ما از جنوب بشریت، جنوب اسلام و جنوب عربیت سر برآورد؛ انقلابی معممی که برای مقابله با سپاه شمال اروپا، و آمریکا و اسرائیل قیام کرد و نفخه تاریخ و روح حسین، که در کربلا با خون خود خضاب بست، از انقلابش به مشام می‌رسید. کربلا هنوز میان ما و در جهان معاصر ما زنده است. و سید حسن نصرالله، این انقلابی معمم، می‌بایست بیاید تا قیام و عمامه باز با هم در فراز شوند و فصل تازه‌ای از عزت و کرامت و پیروزی و تن ندادن به خواری در دین و دنیا را رقم بزنند.»

مترجم در بخشی از مقدمه‌اش می‌نویسد: «این کتاب اثری ارزنده در بیان داستان مرد انقلابی‌ای است که از جنوب، جنوب لبنان و جنوب اسلام و جنوب امت عرب برخاسته و علیه لشکریان شمال، شمال آمریکا/ اروپا/ اسرائیل قیام کرده است؛ انقلابی معمم، سید حسن نصرالله. چه نیکو مردی، و چه مقدس داستانی!»
کتاب «سید حسن نصرالله؛ انقلابی جنوبی» در 368 صفحه، قطع رقعی، تیراژ 1000 نسخه و قیمت 13000 تومان عرضه شده است.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشخوانبیان زندگی دبیرکل حزب‌الله در کتاب «سید حسن نصرالله؛ انقلابی جنوبی»» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X