ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شورای ریاستی لیبی: تشکیل دولت 48 ساعت به تاخیر افتاد

شورای ریاستی لیبی: تشکیل دولت 48 ساعت به تاخیر افتاد

ایرنا/ شورای ریاستی دولت آشتی ملی لیبی در بیانیه ای اعلام کرد که اعلام تشکیل دولت لیبی تا 48 ساعت به تاخیر افتاده است.

به گزارش روز یکشنبه الیوم السابع، شورای ریاستی دولت آشتی ملی لیبی تاکید کرده که این تاخیر به منظور تکمیل ساز وکارهای اعلام دولت است و اطمینان دارد که مردم لیبی ضرورت این تاخیر را درک می کنند.
این شورا در بیانیه خود افزوده که اولین جلسه شورای ریاستی دولت آشتی ملی با حضور تمامی اعضا در اول ژانویه سال جاری برگزار شد و این جلسات به منظور کسب دستاوردهای بیشتر در خصوص توافق و بر اساس زمان های مشخص شده برگزار شده است.
این شورا اعلام کرده که مرحله ای مهم برای میهن و شهروندان لیبی درباره دستاوردهای توافق پیش روی آنان است و این شورا قادر به پیمودن این مسیر می باشد.
از سوی دیگر عمر القویری وزیر رسانه و فرهنگ سابق لیبی نیز گفت: دولت آشتی ملی لیبی بر اساس قطعنامه های جامعه بین المللی تشکیل می شود و توافق صخیرات برای بیشتر طرف ها در لیبی رضایت بخش نیست.
وی اظهار داشت: با وجود سلاح در دست شبه نظامیان وضعیت لیبی پایدار نمی ماند و این توافق دوام نخواهد داشت.
القویری افزود: توافق صخیرات که در مغرب بین طرف های لیبی به امضا رسیده به دلیل موافق نبودن همه مردم با آن زمان زیادی پایدار نمی ماند زیرا بیان کننده بخشی از جامعه لیبی نیست و ما در سه سال آینده با ناآرامی های بیشتری مواجه خواهیم بود.
وی در گفت وگو با شبکه خبری الغد العربی گفت: اکنون زرادخانه سلاح شامل تانک، هواپیماها و موشک که در گذشته در اختیار نیروهای نظامی بود، در اختیار شبه نظامیان است.
القویری همچنین پیش بینی کرد که مشارکت مردم لیبی در انتخابات پارلمانی آینده این کشور زیاد باشد.
وی گفت: تروریست های داعش در لیبی حضور دارند و نمی توان حضور آنان را انکار کرد و رسانه های غربی با بزرگنمایی قدرت تروریست ها حضور و دخالتشان را در خاک لیبی توجیه می کنند.
القویری تاکید کرد که غرب همان کسی است که به تروریست های داعش دستور می دهد در جای خود بمانند و یا پیشروی کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X