ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سناتور سابق آمریکا: ترامپ پیروز نخواهد شد

سناتور سابق آمریکا: ترامپ پیروز نخواهد شد

ایرنا/ بنت جانستون سناتور سابق آمریکا با تاکید بر این که از نظر او کوچکترین احتمالی برای پیروزی دونالد ترامپ نامزد پیشرو جمهوریخواهان دراین انتخابات نخواهد بود گفت حتی گذاشتن نام ترامپ در کنار کلمه رییس جمهور اهانتی به ارزش ها ومردم آمریکا است.

جانستون سناتور سابق حزب دموکرات آمریکا از ایالت لوییزیانا در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا گفت یقین دارد که هیلاری کلینتون نامزد پیشتاز حزب دموکرات در این انتخابات پیروز خواهد شد و افزود او تنها کسی است که شایستگی ورود به کاخ سفید را دارد.

وی دلیل این پیروزی را حمایت یکپارچه رهبران ومقام های برجسته حزبی و تجربه طولانی وی درسمت های مختلف دولتی و سیاسی ذکر کرد و گفت گرچه رقیب او سناتور سندرز سابقه ای طولانی در سنای این کشور داشته اما از تجربه کافی در امور دولتی برخوردار نبوده و به همین دلیل طرح ها و سیاست های پیشنهادی او بدلیل غیر عملی بودن در جامعه آمریکا خریدار ندارد.

خبرنگار ایرنا از او پرسید که آیابه نظر او رای وحمایت سوپر دلیگیت های آمریکایی از کلینتون که یکی از عوامل برتری او در این رقابت ها بوده و لزوما نشانه و بازتابی از خواست و رای مردم آمریکا نیست یک عامل منصفانه برای تصمیم گیری در خصوص سرنوشت انتخابات در کشورش هست یا نه .

سناتور جانستون درپاسخ گفت:کلینتون هم اکنون هم از آرا و حمایت دلیگیت های بمراتب بیشتری از رقیب خود برخوردار است اما حزب دموکرات و رهبران حزبی که او را گزینه بهتری برای ورود به کاخ سفید می دانند با این حمایت ها می خواهند از پیروزی نهایی او اطمینان صد در صد پیدا کنند.

این دیپلمات با سابقه آمریکایی در ادامه پیش بینی کرد که کلینتون در رای گیری های روز سه شنبه آینده در ایالت نیویورک، با 291 حوزه نمایندگی (دلیگیت) به پیروزی چشمگیری دست خواهد یافت و دلیل این پیروزی را سابقه دو دوره سناتوری کلینتون در این ایالت ذکر کرد.

جانستون افزود نه تنها اطمینان دارد که کلینتون به نامزدی نهایی حزب خود دست پیدا خواهد کرد بلکه در صورتی که دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان بشود بی هیچ زحمتی قادر به شکست اوخواهد بود و بزودی او را بعنوان یک 'خاطره تلخ و نا مطبوع در سیاست آمریکا به زباله دان تاریخ ' خواهد فرستاد.

وی درخصوص شانس ترامپ برای دستیابی به نامزدی نهایی حزب جمهوریخواه گفت:درحال حاضر ظاهرا این طور به نظر می رسد اما پیروزی های جنجالی و غیر قابل باور ترامپ بتدریج روبه افول گذاشته و افزود که گمان نمی کند او درنهایت قادر به کسب حد نصاب دلیگیت های لازم(1237 دلیگیت) برای نامزدی حزب بشود.

به گفته این سناتور سابق آمریکایی حتی اگر ترامپ قادر به کسب این حد نصاب بشود به نظر می رسد که جمهوریخواهان مصمم هستند ولو به قیمت در هم شکست قوانین حاکم بر حزب خود از نامزدی نهایی او جلوگیری کنند.

جانستون گفت: تردیدی نیست که ترامپ خاطره ای تلخ و فراموش نشدنی در ذهن مردم آمریکا و جهان باقی گذاشته و حتی قبل از پیروزی در این انتخابات به اعتبار و حیثیت کشورش در جهان لطمه وارد کرده است.

وی در نهایت گفت :گذاشتن نام ترامپ در کنار کلمه رییس جمهور اهانت بزرگی به این مقام و مردم آمریکا محسوب می شود و افزود که تردیدی ندارد در صورت پیروزی شخصیتی مثل ترامپ دراین انتخابات فجایع زیادی در انتظار آمریکا وجهان خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X