ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشاور پوتین: فصل جدیدی از روابط تنگاتنگ ایران و روسیه در پیش است

مشاور پوتین: فصل جدیدی از روابط تنگاتنگ ایران و روسیه در پیش است

فارس/مشاور ارشد رئیس‌جمهور روسیه گفت: روابط ایران و روسیه با توجه به اشتراکات بسیاری که بین دو کشور وجود دارد باید در عرصه‌های مختلف گسترش یافته و در زمینه‌هایی مثل اقتصاد، فرهنگ و دانشگاه ارتباط فعال‌تری داشته باشیم.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، الکساندر دوگین، فیلسوف و مشاور ارشد پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در دیدار با شهردار اصفهان با بیان اینکه کتاب‌های مختلفی درباره ایران و هویت ایرانی نوشته است، اظهار کرد:‌ من به مکتب اصفهان و میرداماد علاقه خاصی دارم و از همین رو اصفهان برای من یک شهر شناخته شده است.

وی ادامه داد: اصفهان با توجه به ظرفیت‌های گسترده‌ای که در مسائل اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و علمی دارد قلب تپنده ایران به حساب می‌آید و از همین رو می‌تواند در آینده نقش مهم‌تری را در منطقه بازی کند.

مشاور ارشد رئیس‌جمهور روسیه بیان کرد: روابط ایران و روسیه با توجه به اشتراکات بسیاری که بین دو کشور وجود دارد باید در عرصه‌های مختلف گسترش یافته و در زمینه‌هایی مثل اقتصاد، فرهنگ و مسائل بازرگانی و دانشگاهی ارتباط فعال‌تری داشته باشیم.

وی افزود: در حال حاضر فرصت‌های خوبی از لحاظ گردشگری برای ایران وجود دارد و از همین رو روسیه می‌تواند در زمینه فعالیت‌های گردشگری به ایران کمک کند و بسترهای درآمدزایی از طریق گردشگری را برای این کشور ایجاد کند.

دوگین تأکید کرد: ارتباطات فرهنگی و اجتماعی میان نخبگان و نوابغ دو کشور یکی از زمینه‌های مناسبی است که در بهبود ارتباط میان ایران و روسیه مؤثر است و خوشبختانه با توجه به زمینه‌های مناسبی که در اصفهان وجود دارد، این موضوع می‌تواند کمک شایانی به روابط بین شهرهای مختلف روسیه و اصفهان انجام دهد.

وی گفت: با توجه به شرایط فعلی پیش‌بینی می‌شود روابط اصفهان با سایر کشورها از جمله روسیه افزایش یافته و شرایط مناسبی در آینده این شهر پدید آورد.

مشاور ارشد پوتین درباره شیوه افزایش حضور گردشگران روسی در اصفهان عنوان کرد:‌ اصفهان ظرفیت‌های مناسب گردشگری دارد و از همین رو فضای مناسبی برای حضور جهانگردان در اصفهان وجود دارد اما نکته قابل توجه این است که باید تصویری که از اصفهان و ایران به نمایش گذاشته می‌شود، مطابق با نیازهای جهانگردان باشد از همین رو ایجاد کمپین‌های گردشگری و پوشش‌های مختلف رسانه‌ای می‌تواند در بهبود جذب گردشگر کمک کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده