مشاور پوتین: فصل جدیدی از روابط تنگاتنگ ایران و روسیه در پیش است

مشاور پوتین: فصل جدیدی از روابط تنگاتنگ ایران و روسیه در پیش است

فارس/مشاور ارشد رئیس‌جمهور روسیه گفت: روابط ایران و روسیه با توجه به اشتراکات بسیاری که بین دو کشور وجود دارد باید در عرصه‌های مختلف گسترش یافته و در زمینه‌هایی مثل اقتصاد، فرهنگ و دانشگاه ارتباط فعال‌تری داشته باشیم.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، الکساندر دوگین، فیلسوف و مشاور ارشد پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در دیدار با شهردار اصفهان با بیان اینکه کتاب‌های مختلفی درباره ایران و هویت ایرانی نوشته است، اظهار کرد:‌ من به مکتب اصفهان و میرداماد علاقه خاصی دارم و از همین رو اصفهان برای من یک شهر شناخته شده است.

وی ادامه داد: اصفهان با توجه به ظرفیت‌های گسترده‌ای که در مسائل اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و علمی دارد قلب تپنده ایران به حساب می‌آید و از همین رو می‌تواند در آینده نقش مهم‌تری را در منطقه بازی کند.

مشاور ارشد رئیس‌جمهور روسیه بیان کرد: روابط ایران و روسیه با توجه به اشتراکات بسیاری که بین دو کشور وجود دارد باید در عرصه‌های مختلف گسترش یافته و در زمینه‌هایی مثل اقتصاد، فرهنگ و مسائل بازرگانی و دانشگاهی ارتباط فعال‌تری داشته باشیم.

وی افزود: در حال حاضر فرصت‌های خوبی از لحاظ گردشگری برای ایران وجود دارد و از همین رو روسیه می‌تواند در زمینه فعالیت‌های گردشگری به ایران کمک کند و بسترهای درآمدزایی از طریق گردشگری را برای این کشور ایجاد کند.

دوگین تأکید کرد: ارتباطات فرهنگی و اجتماعی میان نخبگان و نوابغ دو کشور یکی از زمینه‌های مناسبی است که در بهبود ارتباط میان ایران و روسیه مؤثر است و خوشبختانه با توجه به زمینه‌های مناسبی که در اصفهان وجود دارد، این موضوع می‌تواند کمک شایانی به روابط بین شهرهای مختلف روسیه و اصفهان انجام دهد.

وی گفت: با توجه به شرایط فعلی پیش‌بینی می‌شود روابط اصفهان با سایر کشورها از جمله روسیه افزایش یافته و شرایط مناسبی در آینده این شهر پدید آورد.

مشاور ارشد پوتین درباره شیوه افزایش حضور گردشگران روسی در اصفهان عنوان کرد:‌ اصفهان ظرفیت‌های مناسب گردشگری دارد و از همین رو فضای مناسبی برای حضور جهانگردان در اصفهان وجود دارد اما نکته قابل توجه این است که باید تصویری که از اصفهان و ایران به نمایش گذاشته می‌شود، مطابق با نیازهای جهانگردان باشد از همین رو ایجاد کمپین‌های گردشگری و پوشش‌های مختلف رسانه‌ای می‌تواند در بهبود جذب گردشگر کمک کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشاور پوتین: فصل جدیدی از روابط تنگاتنگ ایران و روسیه در پیش است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X