ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افتخاری: با طرح صیانت از عفاف و حجاب با شکل کنونی موافق نیستم

افتخاری: با طرح صیانت از عفاف و حجاب با شکل کنونی موافق نیستم

ایرنا/ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خواستار اصلاحاتی در طرح صیانت از عفاف و حجاب شد و گفت: برخی از موارد این طرح فراتر از عفاف و حجاب است.

لاله افتخاری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره طرح صیانت از عفاف و حجاب گفت: زمانی که کلیات این طرح در کمیسیون مشترک قضایی و فرهنگی بررسی شد،اکثریت اعضا به کلیات این طرح رای دادند ولی این رای مبتنی بر آن بود که اصلاحاتی در آن انجام شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: در جلسات کمیسیون مشترک نمایندگانی از دستگاه های مختلف همچون ناجا، وزارت کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و مرکز پژوهش های مجلس در تهران و قم حضور داشتند.
وی افزود: در این راستا به دلیل ابهامات موجود در این طرح بنا شد که کارگروه مشترکی مشتکل از اعضای مرکز پژوهش های مجلس، اعضای شورای انقلاب فرهنگی، وزارت کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شود و خلاهایی را که در این طرح وجود دارد، بررسی کند و اگر در برخی از قسمت ها نیاز به رفع ابهام باشد ، رفع شود.
نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر این که قطعا این طرح نیاز به اصلاحاتی دارد که باید لحاظ شود گفت: در زمان رای گیری برای کلیات این طرح، اکثریت اعضا نظرشان بر این بود که باید اصلاحات انجام شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مخالفت یا موافقتش با این طرح اظهار داشت: من این طرح را امضا کرده ام که تاثیرگذاری در آن داشته باشم، با کلیات این طرح موافق هستم زیرا ما قوانین پراکنده ای داریم که باعث نگرانی هایی بین مردم شده که باید این قوانین تجمیع شود.
افتخاری ادامه داد: البته اگر بنا باشد این طرح به این شکل باقی بماند، چندان موافق نیستم، من با کلان این طرح در صورت اصلاحات در طرح موافقم که این درخواست دولت، ناجا و دیگر دستگاه هاست.
وی گفت: برخی از موارد این طرح فراتر از عفاف و حجاب است و برخی از مواد آن نیاز به روز رسانی دارد از این رو باید اصلاحاتی در آن انجام شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: البته برخی از رسانه ها به صورت غیرکارشناسی و با تضاد در صحبت هایشان مطالبی را در مورد این طرح بیان کردند.
به گزارش ایرنا، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز در گزارشی درباره طرح صیانت از عفاف و حجاب اعلام کرد: بر اساس کارشناسی های انجام شده هیچ ادله محکم و شواهد قابل توجهی مبنی بر اینکه تشدید مجازات بدحجابی و تسهیل اجرای آن باعث بهبود وضعیت بدحجابی خواهد شد، در دست نیست. بلکه برعکس برخی کارشناسان بر این نظر هستند که هرگونه تشدید مجازات بدون توجه به مطالبه و خواست عمومی و زیرساختهای لازم میتواند نتیجه عکس داشته باشند.
مرکز پژوهش های مجلس در ادامه این گزارش آورده است: کلیات طرح از نظر مرکز پژوهش ها قابل پذیرش نبوده و پیشنهاد میشود کمیسیون و مجلس طرح را از دستور بررسی خارج کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده