ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نهاوندیان: دیپلماسی فعال اقتصادی ایران، بار دیگر نگاهها را به سوی تهران برگردانده است

 نهاوندیان: دیپلماسی فعال اقتصادی ایران، بار دیگر نگاهها را به سوی تهران برگردانده است

ایرنا/ «محمد نهاوندیان» رئیس دفتر رئیس جمهوری در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: دیپلماسی فعال اقتصادی و سیاسی ایران، بار دیگر نگاهها را به سوی تهران برگردانده است و سفر سران و مسئولان کشورها به ایران را خبر روز کرده است.

در این یادداشت نهاوندیان آمده است: دو روز پیش، رئیس جمهوری قزاقستان، کشور پهناور و پر درآمد آسیای مرکزی در تهران بود که شاهد امضاء ٦٦ سند بین دو کشور باشد و دیروز نخست وزیر ایتالیا دوازدهمین اقتصاد بزرگ دنیا و پنجمین اقتصاد اروپا در فاصله کمتر از سه ماه از سفر اروپایی دکتر روحانی با هیاتی ٢٥٠ نفره از کارآفرینان و مدیران اقتصادی آن کشور به تهران آمد که اجرای تفاهم نامه ها و قراردادها را پیگیری کند و به عنوان با ثبات ترین کشور منطقه به مشورت با ایران برای تحقق صلح و ثبات بنشیند.
شنبه آینده هم مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا در سفری بی سابقه با ٧ کمیسیونر اروپایی به تهران می آید تا در حوزه های گوناگون، همکاری گسترده با ایران را پی بگیرد.
در همه این دیدارها دو هدف اصلی محور صحبت هاست. نخست شکوفایی و مقاوم سازی اقتصاد ایران برای تقویت توان داخلی و برگشت ناپذیر کردن تحریم ها با استفاده از فرصت های بین المللی و دوم گسترش امنیت و صلح در منطقه و مقابله با تروریسم و افراطی گری که پیش از جان مسلمانان و انسانهای بیگناه، نام و پیام و آبروی اسلام را هدف گرفته است.
تفاهم نامه ها و قراردادهای اقتصادی درون زا و برون نگر که در این دیدارها امضاء می شود برای آن است که از اینچه برون تا بندر امام و از چابهار تا بازرگان و از بوکان تا بیرجند زمینه شغل و تولید فراهم کند و از پتروشیمی و صنعت و کشاورزی گرفته تا روباتیک و نانو و گردشگری سلامت، بازارهای صادراتی را به روی ایران بگشاید.
دستاورد این تلاشهای شبانه روزی باید در رشد کشور و حل مشکل اشتغال جوانان دیده شود و این همه، جز با یاری و مسئولیت پذیری همگان به دست نمی آید.
امروز هر ایرانی باید در گوش هموطنی دیگر زمزمه کند: بی همگان به سر شود، بی تو به سر نمی شود.
با هم، پر بها و توانائیم و بی هم، تنها و تهی. این اصلی ترین رمز پیشرفت است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده