ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

با شوهرم سر پول مشکل دارم

با شوهرم سر پول مشکل دارم

خراسان/ خانمی ۲۳ ساله صاحب ۲ فرزند ۷ ساله و ۲ ساله هستم. نزدیک ۱۰ سال است که خانه دارم. با شوهرم خیلی مشکل دارم سر همه چیز، اما بیشتر سر پول. شوهر من کارمند است و از حقوق کارمندی اش پول خوبی می گیرد. نزدیک ۳ شیفت کار می کند؛ ولی من اصلا از پول های شوهرم خبر ندارم و به من خرجی هم نمی دهد. همه اش باید سر پول گرفتن با او جر و بحث کنم.
وقتی دو نفر با هم ازدواج می کنند، در عین این که دو انسان متفاوت هستند یک «ما»ی مشترک همراه با تعهدات مخصوص به خود را تشکیل می دهند. شاید زوجین در ابتدا این اشتراک در همه چیز را کار سختی ندانند؛ اما با گذشت زمان متوجه می شوند همین مشترک بودن هاست که باعث اختلاف می شود. با این حال ، در متن پیامک شما این سوال مطرح است که اگر شوهرتان به شما خرجی نمی دهد، چگونه امرار معاش می کنید؟ آیا این رفتار همسرتان واکنش به دیگر مشکلات تان است یا ویژگی شخصیتی وی درباره پول خرج کردن است؟
گفت و گو کنید بدون حاشیه
شاه کلید یک ارتباط موفق در زندگی مشترک، گفت و گوی اصولی و بی حاشیه درباره مسائل مختلف است؛ بنابراین قبل از این که خودتان را درگیر جزئیات مسائل مالی کنید، مشکلات را به ترتیب اهمیت شان فهرست کنید و با مطالعه یا کمک از یک متخصص، نحوه گفتمان خود را تغییر دهید. همچنین خیلی صریح و بدون ترس در زمان و مکان مناسب، دور از حضور کودکان با همسرتان گفت و گو کنید. مطمئن شوید که چیزی مانع گفت و گوی شما نخواهد شد حتی تلویزیون یا گوشی خود را خاموش و دقت کنید او را سرزنش نکنید. به سخنان او گوش دهید و دغدغه های همسرتان را جدی بگیرید.
دیدگاه شوهرتان درباره پول را بررسی کنید
ممکن است مردی نسبت به موضوعات مالی آینده نگرانه تر بیندیشد و زنی به فکر حفظ ظاهر زندگی باشد. شما باید در این موارد حرف بزنید. باید پیش داوری ها را کنار بگذارید. لازم است پیش از قضاوت یک طرفه به دلایل و نگرانی های وی هم گوش کنید. شاید همان طور که شما سعی در بهبود شرایط زندگی دارید همسرتان نیز تلاش می کند با حفظ موقعیت ها، به بهتر شدن زندگی مشترک تان کمک کند؛ اما شاید روش و شیوه برخورد هر کدام از شما با دیگری متفاوت است. دقت کنید در هنگام گفت و گو طوری رفتار کنید که وی جبهه نگیرد. بهتر است با یکدیگر به نوبت گفت و گو کنید، حرف های یکدیگر را بشنوید و سپس آنچه را که از گفته های طرف مقابل فهمیده اید دوباره تکرار کنید تا از برداشت صحیح خود مطمئن شوید.
به یکدیگر بی احترامی نکنید
حفظ احترام، لطمه نزدن به اقتدار و اعتبار یکدیگر و ایجاد فضایی امن از دیگر مسائلی است که در لحظه لحظه زندگی مشترک مهم است. به نرمی و تواضع همراه با خوشخویی، در فضای مهر، محبت و نه خشم و عصبانیت سخن بگویید. از سخن بیهوده گفتن و پرگویی بپرهیزید و درباره همان مشکل حرف بزنید. تا حدامکان سخن خود را کوتاه و مفید مطرح کنید. از سخنان زشت که روش انسان های خود باخته است جدا پرهیز کنید. سخن خود را بگویید نه با هدف اثبات نظر خودتان یا محکوم کردن دیگری، بلکه با این هدف که زندگی بهتری را تجربه کنید. از مجموع گفت و گویتان در پایان، یک جمع بندی و نتیجه گیری روشن داشته باشید. یادتان باشد صمیمیت زوجین همراه با حفظ حریم و رعایت ادب، یکی از مهم ترین مهارت های رفتاری برای حل مشکلات زندگی زناشویی است اگرچه ممکن است به خاطر شرایط اقتصادی نابسامان زندگی تان، دچار استرس و اضطراب شده باشید؛ اما بهتر است گذشته را رها کنید.گذشته زندگی شما نه تنها مرهم مشکلات تان نیست، بلکه موجب دوری و سردی عاطفی شما و همسرتان می شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده