ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش اعتراض های مردمی در اردن

افزایش اعتراض های مردمی در اردن

ایرنا/ پلیس اردن صبح امروز چهارشنبه با حمله به معترضان دولتی در شهر اربد وشلیک گاز اشک آور در میان آنها شماری ازتظاهر کنندگان را دستگیر وزندانی کرد.

إبه گزارش روزنامه اردنی الغد ،معترضان به سیاست های دولت اردن صبح امروز چهارشنبه در پی تکرار درخواست خود مبنی بر آزادی زندانیان سیاسی به ساختمان گمرگ در منطقه الصریح شهر اربد حمله واقدام به شکستن وسائل ومحتویات داخل آن کردند.
پلیس اردن نیز با حمله به معترضان اقدام به شلیک گاز اشک آور در میان آنها کرد که بر اثر آن شماری زخمی وبرخی دیگر دچار حالت خفگی شدند .
شاهدان عینی گفتند: پلیس شمار زیادی از تظاهر کنندگان را که در اعتراض به اقدامات دولت خیابان اصلی منطقه الصریح را بسته ولاستیک های خودرو آتش زدند دستگیر وروانه زندان کرد .
شاهدان عینی افزودند: ساکنان محلی منطقه الصریح بر اثر انتشار دود غلیظ ناشی از شلیک گاز اشک آور مجبور به ترک خانه های خود به مدت چهار ساعت شدند.
یک مقام امنیتی اردن با اشاره به نا آرامی ها واعتراضات مردمی در اردن از خسارت های وارده به ساختمان مرکز گمرک خبر داد.
به گفته شاهدان عینی حال برخی از تظاهر کنندگان بر اثر استنشاق گاز های سمی وخیم گزارش شده است.
این منبع اعلام کرد دستکم 8 تن از تظاهر کنندگان در اربد توسط پلیس دستگیر وزندانی شدند.
روزنامه اردنی الغد با اشاره به استقرار انبوه نیروهای امنیتی اردن در منطقه الصریح از اقدامات شدید امنیتی در این منطقه خبر داد
رسانه های اردنی با اشاره به تشدید درگیری ها میان معترضان ضد دولتی وپلیس اردن در شهرهای اربد، کرک، طفیله ومعان احتمال افزایش خشونت پلیس نسبت به معترضان را وارد دانستند.
اعتراضات مردمی در اردن علیه تلاش های رسمی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به ویژه در روابط بازرگانی شدت یافته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده