ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تلاش یک پناهجوی عجیب در راه رسیدن به اروپا

تلاش یک پناهجوی عجیب در راه رسیدن به اروپا

میزان/ پناهجو 105 ساله افغانستانی، به همراه فرزند 67 ساله و نوه 19 ساله خود در میان سیل انبوه پناهجویان به اروپا آمده است تا امیدواری خود را به زندگی نشان دهد.

به گزارش پایگاه خبری "هافینگتون پست"، "بی بی هال ازبکی" سه شنبه گذشته به همراه هزاران پناهجو از شهر قندوز افغانستان به اردوگاه اصلی "اوپاتوواک" کرواسی رسید.

یکی از کارکنان این کمپ می گوید: مسیر طاقت فرسای کوهستانی، دریایی و جنگلی به اروپا برای افرادی با یک پنجم سن بی بی هال دشوار است. اراده این پیر زن ستودنی است.

بی بی هال در گفتگو با خبرنگاران به زبان فارسی گفت: حالم خوب است فقط کمی پاهایم درد می کند. 20 روز است که همراه با 17 تن از اعضای خانواده ام در راه کرواسی هستیم. بیشتر اوقات نوه ام مرا پشت خود حمل می کرد.

پلیس کرواسی گفته است که پس از بررسی مدارک ایشان متوجه شدند که بی بی هال ازبکی 105 سال سن دارد.

از 15 سپتامبر (24 شهریور) سال میلادی جاری تاکنون بیش از 260 هزار پناهجو خود را به کرواسی رسانده اند.

همزمان با بسته شدن مرز صربستان با مجارستان، اقدامی که از سوی دولت مجار صورت گرفت، پناهجویان به سمت مرزهای کرواسی تغییر مسیر داده اند.

تلاش یک پناهجوی عجیب در راه رسیدن به اروپا

تلاش یک پناهجوی عجیب در راه رسیدن به اروپا

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده