سنتز الکترولیت بهینه برای باتری‌های جامد در پژوهشگاه مواد و انرژی

سنتز الکترولیت بهینه برای باتری‌های جامد در پژوهشگاه مواد و انرژی

ایسنا/ سنتز الکترولیت جامد برپایه ترکیب ناسیکن به منظور کاربرد در باتری‌های جامد در پژوهشگاه مواد و انرژی انجام گرفت.
دکتر زهرا خاکپور، عضو هیات علمی پژوهشکده سرامیک پژوهشگاه مواد و انرژی و مجری طرح گفت: استفاده کارآمد و افزایش زمینه تجاری‌سازی انرژی‌های جایگزین (انرژی باد، خورشید و زمین گرمایی) نیازمند افزایش بهره‌وری در زمینه ذخیره سازی انرژی و تبدیل انرژی بوده که اهمیت بیشتر گزینه باتری‌های قابل شارژ را نشان می‌دهد.

وی افزود: در حال حاضر بیشتر از الکترولیت‌های پلیمری در کاربردهای تجاری استفاده می‌شود؛ اما نشت الکترولیت آلی، انجماد در دماهای کمتر محیط های کاربردی و سوختن در دماهای بالاتر از عمده مشکلات و محدودیت‌های این نوع الکترولیت‌ها است.

خاکپور ادامه داد: از طرفی مواد سرامیکی به دلیل قابلیت کارکرد در دماهای بالاتر، امکان افزایش ذخیره سازی با استفاده از مواد پیشرفته و جدید و همین طور امکان حمل ونقل راحت‌تر گزینه خوبی در این زمینه به حساب می‌آیند.

وی خاطرنشان کرد: در این بین باتری‌های سدیمی به دلیل هزینه کمتر آن که از فراوانی و گستردگی توزیع سدیم در طبیعت ناشی می‌شود، جذابیت زیادی را در نسل جدید باتری‌ها دارند.

این پژوهشگر درخصوص پژوهش حاضر اظهار کرد: در این پژوهش در مرحله اول ماده ناسیکن با ترکیب شیمیایی Na3Zr2 Si2PO12 و با جانشینی عناصر کمیاب سریم، گادلنیم و ایتربیم با واکنش حالت جامد مواد اولیه سنتز شد. برای بررسی خواص الکتریکی نمونه‌های آزمایشی ساخته شدند و بررسی‌های الکتریکی صورت گرفت.

وی گفت: نتایج بدست آمده نشان داد که افزودن سریم و گادلنیم در ترکیب باعث بهبود خواص الکتریکی این الکترولیت‌ها می‌شود. امید است در مراحل بعدی این پروژه تحقیقاتی با تهیه الکترودها و اجزای دیگر باتری خواص باتری اندازه‌گیری شود و مورد بررسی قرار گیرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سنتز الکترولیت بهینه برای باتری‌های جامد در پژوهشگاه مواد و انرژی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X