ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر تعاون: داشتن خودرو یا مسکن تنها ملاک‌ حذف یارانه افراد نیست

وزیر تعاون: داشتن خودرو یا مسکن تنها ملاک‌ حذف یارانه افراد نیست

ایسنا/ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه پایگاه اطلاعاتی اقشار ضعیف جامعه برای تشخیص واریز یارانه‌ها آماده شده است، گفت: علاوه بر دهک‌بندی هم‌اکنون در حال دهک‌بندی جامعه هستیم و در عین حال به اشتباهات هم پاسخ می‌دهیم.

علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سوال که ملاک‌های حذف یارانه اقشار مختلف جامعه چیست، اظهار داشت: در این مورد ملاک‌های فراوانی وجود دارد و تنها مالکیت خودرو یا مسکن مدنظر نیست، بلکه در فرمولی خاص این افراد شناسایی می‌شوند.

وی افزود: خوشبختانه هم اکنون از دهک‌بندی به سرک‌بندی اقشار مختلف جامعه دست یافته‌ایم، تا از اشتباهات کم کنیم.

ربیعی با تاکید بر اینکه علاوه بر حذف یارانه اقشار پردرآمد جامعه به اشتباهات هم پاسخ می‌دهیم گفت: به عنوان مثال برخی کارگران مقیم خارج که درآمد بالایی هم نداشتند، به اشتباه حذف شده بودند که آنها را بازگرداندیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از تکمیل پایگاه اطلاعاتی اقشار ضعیف جامعه خبر داد و گفت: این پایگاه اطلاعاتی به طور کامل اقشار ضعیف جامعه را برای تشخیص واریز یارانه‌ها شناسایی می‌کند که البته در کنار آن به اشتباهات احتمالی هم پاسخ داده می‌شود.

ربیعی همچنین در پاسخ به این سوال که با توجه به قانون اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها و پرداخت یارانه نقدی باید تا پایان 94 به اتمام برسد آیا این روند ادامه خواهد داشت یا نه گفت: از ابتدا زیرساخت‌های اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها آماده نبود و در این زمینه باید بیشتر مطالعه انجام می‌شد.

ربیعی افزود: هم اکنون پایگاه اطلاعاتی شناسایی مودیان مالیاتی کامل نیست، بنابراین نمی‌توان همه مردم را که در فهرست یارانه‌بگیران قرار دارند، به لحاظ دهک‌بندی به طور دقیق تفکیک کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به پاسخ به سوال دیگر فارس مبنی بر اینکه آیا مالکیت خودرو و مسکن ملاک حذف یارانه اقشار مختلف جامعه است یا خیر و اینکه برای کاهش درصد خطا چه برنامه‌ای دارید گفت: قطعا داشتن خودرو یا مسکن تنها ملاک‌های حذف یارانه اقشار جامعه نیست، بلکه این خانوار در یک فرمول خاص مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که در آینده در یک برنامه تلویزیونی توضیحات آن را به طور کامل به مردم ارایه می‌دهم؛ بنابراین شاخص‌های حذف یارانه بسیار زیاد و روند آن پیچیده است که متشکل از چندین معیار انتخاب می‌شوند.

وی همچنین اطمینان خاطر داد که به حساب‌های بانکی افراد برای شناسایی مشمولیت پرداخت یارانه دسترسی نخواهیم داشت گفت: به هیچ عنوان از حساب بانکی برای شناسایی افراد استفاده نخواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده