پیشخوان جلد دوم «صلح را باید از کودکی آموخت» منتشر شد

پیشخوان/ جلد دوم «صلح را باید از کودکی آموخت» منتشر شد

ایسنا/ جلد دوم کتاب «صلح را باید از کودکی آموخت» به کوشش پریچهر نسرین‌پی در گفت‌وگو با نوش‌آفرین انصاری، منیر پوراصلانی (همایونی)، نسرین مصفا و مریم احمدی راهی بازار شد.
این کتاب که توسط موسسه پژوهشی کودکان دنیا راهی بازار شده،‌ با این پرسش کلیدی توام است که آیا بحث در مورد فرهنگ و فرهنگ سازی در مقوله‌ صلح فقط به متخصصان تعلیم و تربیت و یا کسانی که علوم انسانی و علوم اجتماعی خوانده‌اند محدود می‌شود یا این که متخصصان دیگر رشته‌ها مانند حقوقدانان‌، معماران‌، پزشکان‌، مهندسان‌، باستان‌شناسان‌، کارشناسان محیط زیست و دیگران نیز باید خود را نسبت به این مقوله مسوول و متعهد بدانند؟
در بخشی از مقدمه این کتاب با تاکید بر اینکه ‌سال‌های 2001 تا 2010میلادی از سوی سازمان ملل متحد به عنوان دهه‌ جهانی فرهنگ صلح و نفی خشونت علیه‌ کودکان و زنان اعلام شده، به قلم نسرین‌پی تاکید شده است می‌توانیم مفاهیم و مصادیق فرهنگ صلح را در تمام رشته‌های علمی پیدا کنیم و نظریه‌های مختلف درباره‌ فرهنگ صلح را از کارشناسان کشور به دست بیاوریم. اندیشه‌های ابرازشده‌، طبعا نظریاتی خواهند بود که با بوم،‌ سرزمین و فرهنگ ما هماهنگی بیش‌تری خواهند داشت و بر جامعه نیز تاثیر ماندگارتری خواهند گذاشت.
در پشت جلد این کتاب آمده است: «10 سال(2010-2001) از نام گذاری سازمان ملل متحد به عنوان دهه‌ جهانی فرهنگ صلح می‌گذرد. هدف از گفت‌وگوی‌هایی که با اندیشه ورزان صلح در این دهه انجام شده است‌، پیدا کردن اصول‌، مبانی و اهداف فرهنگ صلح منطبق با سرزمین‌، بوم و فرهنگ کشورمان ایران است.
این کتاب به دنبال جلد اول «صلح را باید از کودکی آموخت» شامل مصاحبه با چهار نفر از بانوان بزرگ ایران است.
نوش آفرین انصاری: با نگرش همه جانبه‌اش به آموزش به ویژه ادبیات کودکان به عنوان شخصیت فرهنگی بین‌المللی مرزها را درنوردیده و به عنوان مدافع صلح در سال 2010 در تدوین کتاب قصه‌ صلح از دیدگاه 22 نویسنده و تصویر گر خارجی انتخاب‌گر بوده است.
منیر پوراصلانی(همایونی): خردمندی که به حفظ و پایداری و پویایی روستاهای ایران می‌اندیشد و به ترویج کتاب خوانی برای کودکان روستایی می‌پردازد.
نسرین مصفا: استادی که با نگاه بین المللی به کودکان سرزمینمان فرهنگ صلح را معرفی می‌کند و با بینش انسان گرایانه خود به صلح سازی و صلح بانی می‌اندیشد.
مریم احمدی: محققی که اولین قدم برای حفط کرامت انسانی را احترام و ارزش به خانواده می‌داند و برای بقای خانواده گسترده‌ ایرانی تلاش می‌کند.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشخوان جلد دوم «صلح را باید از کودکی آموخت» منتشر شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X