ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معرفی کتاب شش گانه فلسفه در اثر الن دوباتن

معرفی کتاب/ شش گانه فلسفه در اثر الن دوباتن

آخرین خبر/ این‌ کتاب‌ می‌کوشد تا با استناد به‌ آثار شش‌ فیلسوف‌ بزرگ‌ راه‌حل‌هایی‌ برای‌ مشکلات‌ روزمرة‌ ما ارائه‌ کند. با خواندن‌ این‌ کتاب‌ از «سقراط‌» می‌آموزیم‌ که‌ عدم‌ محبوبیت‌ را نادیده‌ انگاریم‌؛ «سنکا» به‌ ما کمک‌ می‌کند تا بر احساس‌ یأس‌ و ناامیدی‌ غلبه‌ کنیم‌؛ و «اپیکور» بی‌پولی‌ ما را چاره‌ می‌کند. «مونتنی‌» راهنمای‌ مناسبی‌ برای‌ درمان‌ ناکارآیی‌های‌ ماست‌؛ عشاق دلشکسته‌ می‌توانند با خواندن‌ آثار «شوپنهاور» تسلی‌خاطر یابند؛ و کسانی‌ که‌ در زندگی‌ با سختی‌های‌ زیادی‌ روبرو هستند با «نیچه‌» همذات‌پنداری‌ خواهند کرد. «تسلی‌بخشی‌های‌ فلسفه‌» یکی‌ از آخرین‌ آثار آلن‌ دوباتن‌ است‌ که‌ تاکنون‌ بیش‌ از دویست‌ هزار نسخه‌ از آن‌ در سراسر جهان‌ به‌ فروش‌ رفته‌ است‌. . .:)
اول یک توضیح کوچیک و مختصر در مورد مبهم بودن بعضی از کتاب های فلاسفه ای
فلسفه خواندن برای من دشوار است،هر بار که خواسته ام در این زمینه مطالعه کنم تا کتاب را گشوده ام و شروع به خواندن کرده ام،گوئی از ورای جملات ندائی بیرون می آمد که می گفت : کتاب راببند.به همین خاطر است که مطالعات فلسفی چندانی نداشته ام.ولی در این چند سال اخیر کتب ارزشمندی برای آشنائی،ناآشنایان با این علم ترجمه شده است.کتاب تسلی بخشی های فلسفه کتابی است که خواننده خود را جذب می کند.نویسنده کتاب فلسفه های مورد بحث شش فیلسوف بزرگ را بر زندگی امروزین ما انطباق داده است .که از راه فلسفه آنان، به بهتر دیدن و پیدا کردن شیوه بهتر زندگی، به خواننده کتاب کمکی کرده باشد .

کتاب شامل شش بخش است که هر بخش در مورد یک فیلسوف و یک راه حل در مواجهه با مشکلی در زندگی است .
بخش یکم. تسلی بخشی در مواجهه با عدم محبوبیت (سقراط)
بخش دوم. تسلی بخشی در مواجهه با کم پولی (اپیکور)
بخش سوم. تسلی بخشی در مواجهه با ناکامی (سنکا)
بخش چهارم. تسلی بخشی در مواجهه با ناتوانی و نابسندگی (مونتنی )
بخش پنجم. تسلی بخشی قلب شکسته (شوپنهاور)
بخش ششم. تسلی بخشی در مواجههبا سختی ها (نیچه)
و اما بخش ششم که در مورد نیچه و تسلی بخشی وی در مواجهه با سختی هاست. این فصل یکی از فصول محشر کتاب است. (نیچه)

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده