ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چرا حملات هوایی روسیه در سوریه کاهش یافت؟

چرا حملات هوایی روسیه در سوریه کاهش یافت؟

میزان/ در جنگ های امروز و در واقع مدرن و کلاسیک نقش نیروی هوایی در دستیابی به اهداف زمینی یک نقش تعیین کننده و تأثیر گذار است. نیروی زمینی اگر با حمایت های نیروی هوایی همراه باشد می تواند در عملیات خود به اهداف دست یابد.

پشتیبانی هوایی تنها بمباران مواضع دشمن در منطقه عملیاتی نیست، بلکه کمک های هوایی و نقل و انتقال لجستیکی و تسلحیاتی هم بر عهده نیروی هوایی هر ارتشی است.

اگر به جنگ هایی که در دنبا اتفاق افتاده نگاه کوتاهی بیندازیم نقش نیروی هوایی ارتش ها در سرنوشت جنگ بسیار حساس و با اهمیت جلوه می دهد. اما نباید از یاد برد که این نیروی زمینی و سربازان هستند که تکلیف جنگ را روشن می کنند.

اکنون که سوریه با حمایت های جمهوری اسلامی ایران، حزب الله لبنان و حملات هوایی ارتش روسیه جان تازه ای گرفته و توان ایستادگی و مقابله با تروریست های تکفیری، از سوی ارتش این کشور افزایش یافته است، جنگ روی زمین هم ابعاد گسترده با تحولات میدانی در گستره سرزمین سوریه در حال وقوع است.

حملات هوایی بمب افکن های روسیه در سوریه علیه مواضع تروریست های تکفیری داعش و دیگر تروریست های این کشور، آنها را در شرایط دشوار و سختی قرار داده است. حملات دقیق نیروی هوایی روسیه و هدف قرار دادن پایگاه ها و مواضع این نیروها فرصت بسیار خوبی را برای نیروی زمینی ارش سوریه آماده کرده تا بتواند بهترین استفاده را از این فرصت برده و با یورش به مواضع تروریست هایی که هدف بمباران هوایی قرار گرفته و در شرایط ضعف دفاعی قرار دارند، ضربه پایانی را هم از نیروی زمینی ارتش سوریه دریافت کنند.

طبیعی است هنگامی که عملیات حملات هوایی نیروی هوایی پس از چند روز طوفانی کمی کاهش می یابد به این خاطر است که واحدهای زمینی وارد عمل می شوند و در همان مناطقی که هدف بمباران هوایی قرار گرفته به تعقیب باقی مانده های تروریست ها می پردازند.

آیا هنگامی که نیروهای خودی در منطقه عملیاتی حضور دارند، این مناطق باید از سوی نیروی هوایی بمباران شود؟ اکنون که برخی سعی دارند القاء کنند حملات هوایی ارتش روسیه در سوریه کاهش یافته است دلایل غیر منطقی و غیر فنی را مطرح می کنند.

از جمله این که ظرفیت نیروی هوایی روسیه اجازه نمی دهد که سورتی پروازهای عملیاتی خود را در سوریه همانند روزهای نخست عملیات بیشتر کند یا حتی در همان سطح حفظ کند.

یکی دیگر از دلایل کاهش پروازها و عملیات نیروی هوایی روسیه در سوریه را مسائل لجستیکی و پشتیبانی عنوان می کنند در حالی که روسیه پیش از عملیات هوایی علیه تروریست ها، اقدامات لجستیکی و پشتیبانی خود را برای انجام عملیات انجام داده است.

منابع خبری موثق گزارش داده اند که روسیه به اندازه 5 سال جنگ، در سوریه دپوی مهمات، تسلیحات و تجهیزات کرده است تا بتواند در صورت نیاز عملیات خود را گسترش دهد.

علاوه بر حضور خلبانان روسیه در عملیات هوایی علیه تروریست های تکفیری وهابی، نیروی هوایی ارتش سوریه هم در کنار آنها حضور دارد و می تواند حتی هواپیماهای جنگنده موجود خود را که روسی هم هستند در اختیار خلبانان روس قرار دهد.

باید توجه داشت که ائتلاف به ظاهر ضد داعشی که از سوی آمریکا در منطقه شکل گرفته است، پس از 2 سال فعالیت هیچ دستاوردی نداشته است و تنها به وخیم تر شدن اوضاع سوریه کمک کرده آنگاه توقع آمریکایی ها این است که روسیه در این مدت کوتاه که حملات هوایی خود را آغاز کرده چا آنها کاهش داده است؟

همین حملات نیروی هوایی روسیه با هدایت های زمینی مستشاران نظامی ایران در سوریه باعث شده تا صدها کیلومتر از خاک سوریه از دست تروریست ها بیرون بیاید.

88 سورتی پروازی که در روزهای نخست حملات هوایی روسیه به مواضع داعش انجام شد حتی آمریکایی ها را هم شگفت زده کرد، آنها نمی توانستند باور کنند که چنین قابلیتی در نیروی هوایی روسیه وجود داشته باشد، اما اکنون کاهش آن را یک ضعف معرفی می کنند که البته با توجه به دلایلی که گفته شد، این یک ادعای دروغین است.

آمریکایی ها اکنون شاهد آن هستند که نیروی زمینی ارتش سوریه محور اصلی و اساسی تحولات میدان جنگ در مقابل نیروهای بسیار پراکنده تروریستی است. باز پس گیری مناطق زیادی از خاک سوریه به ویژه در حلب نشان می دهد که ارتش سوریه در حال استفاده بسیار خوب از فضایی است که برای او ایجاد شده است.

همین پیروزی های ارتش سوریه و شکست هایی که به تروریست های تکفیری تحمیل شده باعث واکنش های منفی از سوی غرب و آمریکا علیه حمایت ایران و روسیه از دولت و مردم سوریه شده است.

آنها به دنبال آن هستند تا بتوانند این فضای سنگین را از روی خود بردارند به همین خاطر دست به ابتکار برگزاری نشست وین برای سوریه زدند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X