ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازداشت جاسوس رژیم صهیونیستی در دفتر "عریقات"

بازداشت جاسوس رژیم صهیونیستی در دفتر "عریقات"

تسنیم/ منابع فلسطینی از بازداشت جاسوس اسرائیلی در دفتر «صائب عریقات» دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) خبر دادند.

به گزارش شبکه خبری فلسطین الیوم، دستگاه های امنیتی فلسطین در کرانه باختری یکی از کارکنان دفتر صائب عریقات دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) را بازداشت کرده اند.

بر اساس این گزارش، عریقات نیز شب گذشته طی اظهاراتی بازداشت یکی از کارکنان دفترش را که برای رژیم صهیونیستی جاسوسی می کرد، تائید کرد.

وی گفت: نیروهای امنیتی فلسطین یکی از کارکنان دفتر مرا به اتهام جاسوسی بازداشت کردند که اکنون تحت بازجویی در مراکز ویژه فلسطینی است.

عریقات اشاره کرد که این فرد سالهاست در دفترش مشغول بکار بوده است اما منصب عالی ندارد. وی به هویت این فرد اشاره ای نکرد و از پرداختن به جزئیات آن خودداری کرد.

رسانه های خبری فلسطین همچنین گزارش دادند که این فرد به داشتن ارتباط با رژیم صهیونیستی از 20 سال پیش تا کنون اعتراف کرده و گفته است که تمامی اطلاعات و ایده‌های فلسطینیان در دوره مذاکرات سازش را به طرف اسرائیلی انتقال می داده است.

عریقات همچنین خبر مربوط به اینکه این جاسوس مدیر دفتر وی بوده است، تکذیب کرد و گفت که این فرد تنها یکی از کارکنان دفتر مذاکرات است.

مذاکرات سازش میان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطینی در آوریل 2014 به علت اختلاف درباره ادامه فعالیت های شهرک سازی این رژیم در کرانه باختری اشغالی و بخش شرقی بیت المقدس اشغالی، شکست خورد.

مذاکرات سه جانبه صلح بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی با محوریت آمریکا در چندین دور برگزار شد اما ادامه شهرک سازیهای غیر قانونی صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی و همچنین خلف وعده مقام های این رژیم در آزاد کردن شماری از فلسطینیان در بند باعث شد که مذاکرات صلح بار دیگر با شکست روبرو شود.

آمریکا در حالی محوریت مذاکرات صلح بین فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی را برعهده گرفت که تاکنون 43 قطعنامه شورای امنیت در محکومیت اقدامات این رژیم اشغالگر علیه مردم مظلوم فلسطین را وتو کرده و در بسیاری از نشست بین المللی دیگر با اعمال نفوذ مانع از احقاق حقوق فلسطینی ها شده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده