ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روحانی وارد استانبول شد

روحانی وارد استانبول شد

ایرنا/دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان چهارشنبه شب برای شرکت دراجلاس سران سازمان همکاری اسلامی، وارد استانبول شد.

هواپیمای حامل رئیس جمهوری لحظاتی پیش درفرودگاه استانبول به زمین نشست.
سیزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی روزپنجشنبه آغاز می شود ودکتر روحانی از جمله سخنرانان اصلی این اجلاس است.
رئیس جمهوری در حاشیه این نشست دو روزه دیدارهای دوجانبه ای با سران کشورهای اسلامی انجام خواهد شد.

روزسوم سفررئیس جمهوری به ترکیه (روز شنبه) به برنامه های دوجانبه بین ایران و ترکیه و مذاکرات روسای جمهوری دو کشور و هیات های طرفین اختصاص دارد.
نشست های کارشناسی ووزرای امورخارجه سازمان همکاری اسلامی طی چهار روز گذشته برای تدوین دستور کار وتنظیم پیش نویس بیانیه پایانی دراستانبول برگزار شد.

بنابراین گزارش، رئیس جمهوری پیش ازسفر به ترکیه تاکید کرده است که مسلمانان جهان انتظار دارند تا نتیجه نشست سران کشورهای اسلامی دراستانبول، ندای وحدت، همبستگی و همکاری در دنیای اسلام باشد.

سازمان همکاری اسلامی با شعار صدای جمعی جهان اسلام به منظور حمایت و دفاع از حقوق مسلمانان درچارچوب صلح و امنیت بین المللی در سال 1962 تاسیس شد. این نهاد که 57 عضو ازچهار قاره جهان دارد، یکی ازبزرگترین نهادهای بین المللی ودارای نمایندگان دائم در سازمان ملل و اتحادیه اروپا است.
نشست سران سازمان همکاری اسلامی که براساس برآورد سال 2011، جمعیتی حدود یک میلیارد و600 میلیون نفر را پوشش می‌دهد، هرسه سال برگزار می‌شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده