ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خانم‌ها شما فرشته نجات شوهرتان نیستید

 خانم‌ها شما فرشته نجات شوهرتان نیستید

باشگاه خبرنگاران/افراد در روابط نزدیکشان نیاز به فداکاری دارند، در واقع یکی از نشانه‌های عشق، خطرکردن و فداکاری برای طرف مقابل است.

اعظم بیانلو روان‌شناس بالینی گفت: افراد در روابط نزدیکشان نیاز به فداکاری دارند در واقع یکی از نشانه‌های عشق، خطرکردن و فداکاری برای طرف مقابل است. زن و شوهرهایی که برای یکدیگر فداکاری می‌کنند احتمال رضایت از زندگی در آنها بیشتر است و شادتر زندگی می‌کنند.

بیانلو گفت: همیشه مسائلی که باید از خودمان فداکاری نشان دهیم به مسائل ساده و پیش پا افتاده‌ای ختم نمی‌شود و آسان نیستند در مقابل ممکن است شرایطی پیش بیاید و بدون آنکه مرد نیز بخواهد از خواسته‌های خود در برابر خواسته‌های زن کوتاه بیاید زن همچنان به رفتار فداکارانه خود ادامه می‌دهد و یک نوع عدم تعادل قدرت در رابطه به وجود بیاید که زن با اینکه از این رفتارها خشنود نیست ولی به مدت طولانی و یا مادام‌العمر به رفتارهای فداکارانه خود ادامه می‌دهد.

وی افزود: این گونه زنان دچار اختلال شخصیت وابسته هستند یعنی به دنبال فردی هستند که در زندگی او فرد درجه دوم و یا سوم باشند و برای کسب رضایت و توجه آن فرد رفتارهای ایثار و فداکاری بیش از حد نشان می‌دهند.

وی ادامه داد: معمولا این گونه زنان، اعتماد به نفس پایینی دارند و به لحاظ مهارت‌های فردی و اجتماعی بسیار ضعیف می‌باشند، معمولا ممکن است از نظر تحصیلات در سطح پایینی باشند و یا زنانی که شغلی برای خود دارند و قدرت زندگی مستقل و مدیریت کردن زندگی شخصی خود را به تنهایی ندارند از خود بیشتر نشان دهند.

این روان‌شناس خاطرنشان کرد: در کوتاه مدت ممکن است شوهرانی که همسرانشان نسبت به آنها رفتارهای فداکارانه نشان می‌‌دهند از این رفتار استقبال کنند و این رضایت همسر، زن را ترغیب می‌کند که بیش‌تر اینگونه رفتارها را از خود نشان دهد تا مورد تایید بیشتری قرار بگیرد.

وی در پایان ادامه داد: ولی این رفتارهای فداکارانه افراطی در طولانی‌ مدت باعث می‌شود که شوهرانشان هم خسته شوند و گاهی ممکن است به عنوان رفتاری مزاحم قلمداد شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X