ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تعلق خاطر والدین بیشتر به کدام قل‌هاست

تعلق خاطر والدین بیشتر به کدام قل‌هاست

باشگاه خبرنگاران/ رابطه فرزندان دوقلو باهم هرگز نمی‌تواند جایگزین رابطه هریک از والدین با هر یک از کودکان شود.
اعظم ذوالفقاری روانشناس با اشاره به اینکه ایجاد دلبستگی جداگانه به هر یک از کودکان دوقلو هرقدر هم فرایندی طولانی داشته باشد،امری حیاتی است اظهار داشت: اغلب والدین وابستگی شدید به هریک از دو کودک پیدا می‌کنند والدین دو قلوها معمولا به دو طریق به هریک از دوقلوها به طور جداگانه تعلق خاطر میابند و ممکن است به یکی از آن‌ها پیش از دیگری دلبسته شوند یا ممکن است ابتدا به فرزندان دوقلو به عنوان یک واحد،احساس نزدیکی کنند و بعد به هر یک از آنها به طور مستقل دل نبندند.

وی افزود: والدین در تکوین روابط بین دوقلوها نقش اساسی دارند.پدر و مادر تصمیم می‌گیرند که آن‌ها را چه بنامند،لباس‌ها و اسباب بازی‌هایشان را والدین انتخاب می‌کنند گاهی آن‌ها را از هم جدا می‌سازند یا در کنار هم نگه می‌دارند والدین را رفتار متناسب با خصوصیات فردی هر کدام از دوقلوها می‌توانند در رشد مناسب آنان گام‌های موثری بردارند.

این روانشناس در پایان با اشاره به اینکه بعضی از والدین به کودک مظلوم یعنی یکی از دوقلوها به هر دلیل کمتر مورد توجه دیگران قرار می‌گیرند احساس بیشتری می‌کنند گفت: کودک مظلوم معمولا کودکی است که با توجه بیشتری برای ارتباط با او صرف کنند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده