ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازار حبوبات گران شد

بازار/ حبوبات گران شد

تسنیم/ عضو اتحادیه بنکداران موادغذایی گفت: قیمت حبوبات در هفته های اخیر به دلیل کاهش برداشت و خشکسالی افزایش یافته اما نرخ برنج وارداتی به دلیل افزایش عرضه کاهش داشته است.

قاسمعلی حسنی گفت: به جز حبوبات ( مانند لپه و نخود) در همه اقلام ، فروانی عرضه در بازار مشاهده می شود و بازار براساس قیمت واقعی به خوبی تنظیم می شود و بازار کالاها و محصولات غذایی ظرفیت افزایش قیمت را ندارد.

حسنی اظهار داشت : ما توان لازم را در سراسر کشور برای تامین و توزیع مواد غذایی و کالاهای اساسی داریم و شرایط عرضه مازاد هم اجازه نمی دهد قیمت کالاها به طور غیرواقعی و گران تر تعیین شود.

رئیس سابق اتحادیه کشوری بنکداران مواد غذایی گفت : با توجه به مازاد عرضه مواد غذایی و کالاهای اساسی نه فقط قیمت ها تا پایان سال هیچ تغییری نخواهد کرد بلکه امروزه انتخاب مشتریان و خریداران هم بیشتر است و انها هستند که در تحولات قیمتی تاثیر می گذارند.

حسنی پیش از این هم با انتقاد از برخی جایزه های تبلیغاتی کلان و قیمت سازی ها گفته بود: بهتر است به همه مردم جایزه دهیم و قیمت ها را به خاطر تبلیغات افزایش ندهیم.

وی گفت : اگرچه بازار مواد غذایی در جهان دچار رکود است اما در داخل رکود نداریم و مردم فقط متناسب با نیازهای روازنه خریداری می کنند و شهروندان فقط به میزان نیاز روزانه یا چند روزه خریداری می کنند و از خریدهای فله ای و چند ماهه خبری نیست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده