بازار حبوبات گران شد

بازار/ حبوبات گران شد

تسنیم/ عضو اتحادیه بنکداران موادغذایی گفت: قیمت حبوبات در هفته های اخیر به دلیل کاهش برداشت و خشکسالی افزایش یافته اما نرخ برنج وارداتی به دلیل افزایش عرضه کاهش داشته است.

قاسمعلی حسنی گفت: به جز حبوبات ( مانند لپه و نخود) در همه اقلام ، فروانی عرضه در بازار مشاهده می شود و بازار براساس قیمت واقعی به خوبی تنظیم می شود و بازار کالاها و محصولات غذایی ظرفیت افزایش قیمت را ندارد.

حسنی اظهار داشت : ما توان لازم را در سراسر کشور برای تامین و توزیع مواد غذایی و کالاهای اساسی داریم و شرایط عرضه مازاد هم اجازه نمی دهد قیمت کالاها به طور غیرواقعی و گران تر تعیین شود.

رئیس سابق اتحادیه کشوری بنکداران مواد غذایی گفت : با توجه به مازاد عرضه مواد غذایی و کالاهای اساسی نه فقط قیمت ها تا پایان سال هیچ تغییری نخواهد کرد بلکه امروزه انتخاب مشتریان و خریداران هم بیشتر است و انها هستند که در تحولات قیمتی تاثیر می گذارند.

حسنی پیش از این هم با انتقاد از برخی جایزه های تبلیغاتی کلان و قیمت سازی ها گفته بود: بهتر است به همه مردم جایزه دهیم و قیمت ها را به خاطر تبلیغات افزایش ندهیم.

وی گفت : اگرچه بازار مواد غذایی در جهان دچار رکود است اما در داخل رکود نداریم و مردم فقط متناسب با نیازهای روازنه خریداری می کنند و شهروندان فقط به میزان نیاز روزانه یا چند روزه خریداری می کنند و از خریدهای فله ای و چند ماهه خبری نیست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازار حبوبات گران شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X