ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتظارات از مدال‌آوری کشتی در المپیک متناسب با امکانات نیست

انتظارات از مدال‌آوری کشتی در المپیک متناسب با امکانات نیست

مهر/ عضو شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی و ناظر کمیته ملی المپیک در این رشته معتقد است انتظارات و توقع بالای مدال‌آوری در المپیک از این رشته به هیچ‌وجه متناسب به امکانات موجود نیست.
حسین ملاقاسمی گفت: ورزش کشتی به عنوان ورزش اول همواره در رویدادهای جهانی و المپیک برای کشورمان، فاتح و افتخارآفرین بوده و این مساله به نوعی در کالبد این رشته مدال آور جای گرفته است. در نتیجه تمامی مردم و اهالی ورزش با یک نگاه دیگر به کشتی می نگرند و همیشه از کشتی و کشتی گیران توقع مدال و درخشش دارند اما باید دید که این انتظارات بر چه امکانات و داشته‌هایی استوار است.
وی ادامه داد: کمیته ملی المپیک و دیگر متولیان ورزش کشورمان تا حد توان به کشتی کمک کرده و همیشه حامی روحی گوش‌شکسته ها بودند اما باید قبول کرد که این حمایت ها کافی نیست و نمی توان تیمی پرستاره و پرامید را با این کمبودها راهی آوردگاه المپیک کرد.
پیشکسوت کشتی کشورمان افزود: متاسفانه درخواست کمک و حمایت مالی و روحی از سوی اهالی کشتی در زمانی مطرح می شود که ما در حدود ۷ ماه تا المپیک بعدی زمان داریم و به جای کار و تلاش بر مسایل دیگر، در پی کسب حمایت و توجه هستیم! این مساله به هیچ عنوان به صلاح نیست و امیدوارم متولیان ورزش کشور در همین ایام باقیمانده بتوانند کم و کاستی ها کشتی گیران را فراهم سازند.
ناظر کمیته ملی المپیک با اشاره به رقابتهای جام تختی خاطر نشان کرد: این رقابتهای بین المللی به عنوان معیار شورای فنی به عنوان نخستین مرحله رقابتهای انتخابی تیم ملی از اهمیت فراوانی برای ما و همچنین کشتی گیران برخوردار است و در پیکارهای چهار وزن نخست کشتی آزاد و فرنگی به خوبی این حساسیت و رقابت در کشتی ها دیده می شد.
وی در پاسخ به این سوال که چرا برخی تیمهای صاحب نام و پرمهره کشتی دنیا در این دوره از رقابتها غایب بودند افزود: محدودیت های برخی از کشورها برای سفر به ایران که به تازگی با توجه به سیاست‌های اعمال شده آمریکا بوجود آمده باعث شد تا ما نتوانیم با حضور پر تعداد تیمهای خارجی روبرو باشیم، اما با توجه به این موضوع باز هم شاهد پیکارهای زیبا و حساسی بین مدعیان داخلی بودیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده