ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

راه و رسم دعوا کردن با همسر

راه و رسم دعوا کردن با همسر

بیتوته/ دعوا نشانه اهمیت زوجین به زندگی است
روانشناسان و متخصصان توصیه می کنند که بعد از دعوا با همسرتان صحبت کنید. شاید در ابتدا برای به دست آوردن روحیه مجدد به زمان نیاز داشته باشید اما باید این را به همسرتان بگویید.
راشل سوسمان، روانپزشک و متخصص روابط می گوید اگر بعد از دعوا همسرتان را طرد کنید فکر می کند می خواهید او را تنبیه کنید و به سمت شما نمی آید تا احساساتش را ابراز کند. به او بگویید : " به من فرصت بده تا وقتی حالم خوب شد در این باره با هم صحبت کنیم " هر چیزی که در زمان دعوا گفته می شود را در حافظه تان نگه ندارید و بگذارید همان جا بماند. میشل گولاند می گوید زوجین باید به هم بگویند که چه حرفی در زمان دعوا آن ها را آزار می دهد. باید درباره این کلمات آزار دهنده با همسرتان صحبت کنید.
نباید از دعوا فرار کنید
به همسرتان بگویید تا اگر سوالی دارد از شما بپرسد و در مورد چیزهایی که بعد از دعوا او را آزار می دهد حرف بزند. هرگز نباید به خاطر فرار از دعوای مجدد حرف هایتان را پنهان کنید و مشکل را حل نشده باقی گذارید. با این کار ناراحتی ها از بین نمی رود. باید نسبت به حرف های همسرتان در حین دعوا عکس العمل نشان دهید مثلا به او بگویید منظور تو از این حرف .... بود؟ از او تایید بگیرید تا متوجه منظورش شوید و در دل تان کینه ایجاد نشود.
بهانه تراشی را کنار بگذارید
با بهانه تراشی کردن مشکل حل نمی شود. دکتر گولان می گوید اگر عصبانی یا خسته اید و یا از نظر روحی شرایط خوبی ندارید به همسرتان بگویید. ممکن است روز کاری بدی داشته باشید که موجب عصبانیت تان شده باشد اما قبل از این که به منزل برسید همسرتان را از این موضوع با خبر کنید تا او بداند شما شرایط تان عادی نیست.
معذرت خواهی کافی نیست
لوریا پون متخصص ارتباط درمانی می گوید: وقتی با همسرتان جرو بحث داشته اید و از شما می خواهد تنهایش بگذارید گفتن "ببخشید" برای التیام احساسات او کافی نیست و باید کاملا توضیح دهید و بگویید در آینده قول می دهم که ....
به دلیل دعوا کاری نداشته باشید
دعوای خوب دعوایی است که دلیل جر و بحث را پیدا می کنید. بهتر است روی عواملی که باعث ایجاد دعوا شده است متمرکز نشوید و انرژی تان را برای پیدا کردن راه حل صرف کنید. ممکن است شوهرتان به شما پول نداده باشد و فراموش کرده باشد. بعد از جرو بحث به سمت دستگاه خودپرداز بروید تا مشکل تان حل شود. این راه حل بهتر از این است که در تمام طول روز به دنبال مقصر و جروبحث کردن باشید و از هم سرد شوید.
به همسرتان توهین نکنید
در دعوا حق ندارید سر همسرتان داد بزنید یا به او برچسب بزنید . تاثیر این کلمات به سادگی از بین نمی رود. پس خونسردی تان را حفظ کنید و بعد از آن درباره ناراحتی تان صحبت کنید.
خود را سرزنش نکنید
دعوا بد نیست و اتفاقا به این معناست که دو طرف روی رابطه کار می کنند و رابطه برایشان اهمیت دارد. پس اگر با همسرتان جرو بحث می کنید باید خوشحال باشید که زندگی برایتان اهمیت دارد. به قول قدیمی ها دعوا نمک زندگی است اما باید حواستان باشد که در مصرف نمک زیاده روی نشود.
صورت مساله را پاک کنید
شاید گاهی با بیان جمله "منظورم این نبود! " می خواهید صورت مساله را پاک کنید اما این کار شرایط را بدتر می کند. در این زمان همسرتان می گوید چرا منظورت همین بود و بازگشت به گذشته و تاکیه به گفته های خود و شما سبب می شود به جای این که سعی به پیدا کردن راه حل کنید روی گذشته تمرکز داشته باشید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X