ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نشریه شماره‌های جدید مجله «اثر» از پژوهشگاه میراث فرهنگی رسید

نشریه/ شماره‌های جدید مجله «اثر» از پژوهشگاه میراث فرهنگی رسید

خبرگزاری کتاب ایران/ شمار‌های 66 و 67 مجله اثر، فصلنامه علمی، فنی و هنری به صاحب امتیازی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر شد.
این دو شماره از مجله اثر که تنها مجله علمی- ترویجی مربوط به موضوع میراث فرهنگی است همانند سایر شماره‌های منتشر شده دربردارنده مقالاتی در حوزه بافت‌ها و بناهای تاریخی، هنر و معماری است
علاقه‌مندان می‌توانند در شماره 66 این نشریه مقالاتی با عناوین مسجد کبود نگین مجموعه بازار تاریخی تبریز، بررسی روند تحولات تاریخی در گراند هتل قزوین، رویکری جدید برای حفاظت از بناهای تاریخی در مقابل عوامل بیولوژیک در ایران و شاه جدید شوش و انشان را مطالعه کنند.
مطالعه تغییرات میدان‌های طراحی شده تاریخی براساس نمونه‌هایی از پایتخت‌های صفوی و قاجار، مجموعه سرداب‌های عبابافی محمدیه؛ کاربرد نادر معماری دست کند در کارگاه نساجی سنتی، بررسی ویژگی‌های معماری مقبره تیموری خسرویه، خراسان شمالی 1 با تأکید بر بازشناسی سیر تحول کالبدی و بناهای تاریخی در پناه قانون از مطالب دیگر مندرج در شماره 66 مجله اثر است.
شماره 67 مجله اثر در برگیرنده مقالاتی همچون خیابان ولی عصر، چهار باغ معاصر، بازشناسی هویت مسجد پامنار تهران، روند مرمت منبر کاشیکاری مجموعه سلطان بندرآباد؛ یزد، کارایی و دوام تزریق کلر پایریفوس برای کنترل موریانه‌های زیر زمینی در بناهای تاریخی است.
ویژگی‌های فضایی طرح باغ صفوی سعادت آباد قزوین بر اساس مثنوی‌های روضه‌الصفات و دوحه الزهار عبدی بیک شیرازی، بیان هندسی در ساختار قوس‌های پرگاری ایران و رفع ابهام موجود در نام و ترسیم یکی از دوره‌های معروف، پیدایش قنات پاسخی به تغییر اقلیم در فلات ایران، گزارش مقدماتی فصل اول کاوش در عرصه چهار طاقی بازه هور و بناهای تاریخی در پناه قانون دیگر مقالاتی است که در این شماره به چاپ رسیده است.
فصلنامه علمی، فنی و هنری «اثر» که از سال 1359 به عنوان قدیمی‌ترین نشریه در حوزه معماری و هنر به چاپ می‌رسد با هدف بازتاب دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه مطالعات شهرسازی، معماری، مرمت و حوزه‌های وابسته به آنها در حوزه هنر و تمدن ایرانی گام برمی‌دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X