برنامه «آوای نیمروز پنجشنبه‌ها» به معرفی موسیقی ایرانی می‌پردازد

برنامه «آوای نیمروز پنجشنبه‌ها» به معرفی موسیقی ایرانی می‌پردازد

باشگاه خبرنگاران/ برنامه رادیویی «آوای نیمروز پنجشنبه‌ها» با معرفی نغمه‌های ایرانی ظهرهای رادیو تهران را شنیدنی‌تر می‌کند.
جمشید جم تهیه‌کننده برنامه رادیویی «آوای نیمروز پنجشنبه‌ها»؛ گفت: هر هفته ظهرهای پنجشنبه برنامه «آوای نیمروز پنجشنبه‌ها» با بررسی سازها و معرفی موسیقی‌های جهان و ایران روی آ‌نتن شبکه رادیویی تهران می‌رود.

وی در ادامه بیان کرد: در راستا برنامه‌های موسیقی در شبکه‌های مختلف رادیویی، برنامه «شبستانه» هر دوشنبه از ساعت 12 تا 3 بامداد نیز روی آنتن رادیو فرهنگ می‌رود.

جم در خصوص سلیقه مخاطبان در حوزه انتخاب موسیقی توضیح داد: در برنامه‌هایی که سلیقه‌ی تهیه‌کنندگان برنامه‌ساز دخیل باشد، شنوندگان به طور غیرمستقیم در انتخاب موسیقی‌ها درگیر هستند و بیشترین قطعات موسیقی به درخواست خود مخاطبان منتخب می‌شود.

وی ادامه داد: البته اگر موسیقی بی‌کلام در خلال برنامه‌ها پخش شود، به سلیقه و انتخاب تهیه‌کنندگان است که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز پخش گرفته است.

خواننده قطعه معروف «یار دبستانی من» پیرامون سلایق جوانان و نسل جدید جامعه ایرانی توضیح داد: در حال حاضر سلیقه‌های متفاوت و رنگارنگی از طرف جوانان و مردم در جامعه وجود دارد و ما می‌بینیم که همه شبکه‌ها با توجه به رسالت خودشان به سراغ اجرای موسیقی‌ها می‌روند.

جم در ادامه به جای خالی سازهای ایرانی در موسیقی‌های رادیو اشاره کرد و گفت: موسیقی بحث سلیقه‌ای است، در موسیقی ایرانی تکنوازی و گروه نوازی‌های بسیاری داریم که می‌تواند با تلفیق سازهای الکترونیک و سازهای کوبه‌ای به قطعات مدرن و جوانی برسیم.

تهیه‌کننده برنامه رادیویی «آوای نیمروز پنجشنبه‌ها» در پایان افزود: با توجه به تلفیق سازهای ایرانی و غربی، موسیقی هم نیز رونق و جلای خاصی پیدا می‌کند و در کنارش در آثار مدرن از نغمه‌‌ها و سازه‌های ایرانی استفاده شده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه «آوای نیمروز پنجشنبه‌ها» به معرفی موسیقی ایرانی می‌پردازد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X