ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارتش نیجریه: اعضای "بوکوحرام" حتی قادر به قرائت سوره فاتحه نیستند

ارتش نیجریه: اعضای "بوکوحرام" حتی قادر به قرائت سوره فاتحه نیستند

ایکنا/ یک مقام ارشد نظامی نیجریه با محکوم کردن اقدامات گروه تروریستی بوکوحرام تأکید کرد: تروریست‌های بوکوحرام که با استفاده از نام اسلام جنایت می‌کنند، حتی نمی‌توانند سوره فاتحه را بخوانند.

به گزارش پایگاه خبری «On Islam»، ژنرال ثانی کوکاشکا عثمان در این باره گفت: بیشتر تروریست‌های بوکوحرام که توسط ارتش نیجریه دستگیر شده‌اند، حتی قادر به خواندن سوره فاتحه نیز نیستند با این حال ادعا می‌کنند که می‌خواهند یک «دولت اسلامی» تشکیل دهند.

این مقام ارشد نظامی نیجریه با ننگین خواندن اقدامات افراط‌گرایانه این گروه گفت: هنگامی که نیروهای نظامی نیجریه پایگاه‌ها و اردوگاه‌های آموزشی آن‌ها را گرفتند، هیچ اثری از قرآن کریم و هیچ کتاب دینی دیگری در این اردوگاه‌ها دیده نشد.

وی ادامه داد: در پایگاه‌ها و اردوگاه‌های آن‌ها چیزی جز مهمات و انواع ابزارها و داروهای تحریک جنسی یافت نشد.

گفته‌های ژنرال نیجریه‌ای به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و بسیاری تأکید کردند که این گروه‌های تروریستی فقط وجهه اسلام را خدشه‌دار می‌کنند.

یکی از کاربران در این رابطه نوشت: البته همه ما می‌دانیم که آن‌ها مسلمان نیستند، زیرا مسلمانانی که من می‌‌شناسم هرگز نمی‌توانند چنین جنایاتی را مرتکب شوند. دور نیست که خداوند آن‌ها را به نتیجه اعمالشان برساند.

کاربر دیگری نوشت: ما باید ریشه‌های این مسئله و حامیان و سرمایه‌گذاران این تروریست‌ها را پیدا کنیم.

بوکوحرام (به زبان هوسایی به معنی تحصیل غربی حرام است) نام یک گروه تروریستی در نیجریه است که به بهانه غربی بودن تحصیلات جنایت کرده و ادعا می‌کند که خواهان تشکیل دولت اسلامی است. این گروه در نیجر، چاد، و شمال کامرون نیز فعال است. پیشتر با القاعده ارتباط داشت اما در ماه مارس 2015 با ابوبکر بغدادی سرکرده جنایتکاران داعش بیعت کرد.

در پنج سال گذشته دولت نیجریه در حال مبارزه با تروریست‌های بوکوحرام بوده است که منطقه شمال شرقی این کشور را غارت کرده و جان هزاران نفر را گرفته است.

تروریست‌های این گروه در طول این چند سال تعداد زیادی از زنان این کشور را ربوده‌اند و شمار زیادی هم هنوز در اسارت آن‌ها هستند.

اقدامات تروریستی بوکوحرام همچنین سبب ایجاد بدبینی علیه مسلمانان این کشور و تبعیض علیه آنان شده‌ است.

ممنوعیت حجاب و تفتیش بانوان محجبه و بی‌احترامی به آنان در نیجریه از آخرین نمودهای این بحران است.

مسلمانان 55 درصد و مسیحیان 40 درصد از جمعیت 140 میلیون نفری نیجریه را که از سوی دولتی سکولار اداره می‌شود، تشکیل می‌دهند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده