ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون وزیر کشور: شور و نشاط انتخاباتی باید به عزم ملی تبدیل شود

معاون وزیر کشور: شور و نشاط انتخاباتی باید به عزم ملی تبدیل شود

ایرنا/ معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات بر گسترش نشاط سیاسی و اجتماعی در انتخابات تاکید کرد و گفت: شور و نشاط باید به عزم ملی تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، محمدحسین مقیمی روز چهارشنبه در پنجمین همایش منطقه ای آموزش عوامل اجرایی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در ساری افزود: برای برگزاری انتخابات شکوهمند، ملاک و مبنای فعالیت انتخاباتی قانون و آئین نامه های مصوب مجلس است و با تخلفات به موقع برخورد می شود.
وی اظهار کرد:گردش نخبگان با آرای مردم در انتخابات صورت می گیرد و همواره انتخابات و حضور گسترده مردم از اهمیت ویژه ای در نظام جمهوری اسلامی برخوردار است .
رئیس ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: مجریان انتخابات قانونمدار باشند و شرایط حداکثری مردم و داوطلبان را در صحنه سیاسی مهیا کنند.
معاون وزیر کشور تاکید کرد: حضور گسترده مردم زمانی است که همه داوطلبان در صحنه حاضر شوند و شرایط را برای رقابتی کردن مهیا کنیم ، چراکه رقابت انتخاباتی عامل مهمی در حضور گسترده مردم دارد.
مقیمی از آرای مردم به عنوان حق الناس یاد کرد و ادامه داد : مدیران وزارت کشور، فرمانداران و بخشداران به عنوان مجریان انتخابات، بیشتر از دیگران مسئول حفظ این حق مردم هستند.
رئیس ستاد انتخابات کشور اضافه کرد: داوطلبان در انتخابات سرمایه های کشور هستند و باید آنان را حفظ کنیم و به گونه ای عمل کنیم که تا بعد از برگزاری انتخابات شخصیت آنان حفظ شود.
وی ادامه داد: باید انتخاب کنندگان را با ایجاد شرایط صحیح و مناسب قانون انتخابات به پای صندوق رای بکشانیم و این شرایط با تبیین نقش نمایندگان در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بوجود می آید.
معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد: صدا و سیما و رسانه ها نقش مهمی در تببین و جایگاه مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و نمایندگان این دو مجلس در انتخابات را دارند.
وی گفت: مجریان انتخابات وزارت کشور، فرمانداران و بخشداران هستند و نباید له و یا علیه داوطلب و یا گروهی خاصی اقدام کنند.
وی تاکید کرد: در انتخابات باید بی طرف باشیم و امکانات دولتی و یا تجهیزاتی که توسط بودجه دولتی و مجامع عمومی تهیه می شود، نباید بر له و یا علیه داوطلبی استفاده شود.
مقیمی تعداد مجریان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را 960 هزار نفر اعلام و اضافه کرد : نیروی انسانی و تجهیزات در اختیار مجریان و ناظرین قرار می گیرد و هر گونه نیازمندی را تهیه و فراهم می کنیم.
وی با بیان اینکه ستاد انتخابات در وزارت کشور هر 15 روز جلسه برگزار می کند، گفت: امنیت انتخابات بر عهده وزارت کشور است و تمهیدات را برای برگزاری انتخابات سالم و امن را بر اساس مصوبات اجرایی و تامین می کنیم.
وی خطاب به حاضران در همایش گفت : هیچ صندوق و یا حوزه انتخاباتی نباید باطل شود و مشکلات انتخابات گذشته را به درستی بررسی کنید تا تکرار نشود.
معاون وزیر کشور تاکید کرد: مجریان انتخابات مقولات حقوقی انتخابات را باید یاد بگیرند و از حقوقدانان استفاده کنند و هرگونه صحبت در انتخابات باید پایه و اساس حقوقی و قانونی داشته باشد.
معاون وزیر کشور با بیان این که تصمیم گیری ها و اقدامات عملی مجریان انتخابات باید مستند باشد، افزود : جلوگیری از جو ملتهب، افترا و غیبت در ستاد انتخابات را به درستی رصد کنید و مکاتبات را کتبی و با امضا انجام بدهید.
معاون وزیر کشور تاکید کرد که با تخلفات انتخاباتی باید بدون مچ گیری و به موقع برخورد شود چرا که باطل نشدن صندوق و حوزه انتخابیه در انتخابات مهم ترین وظیفه ستاد انتخابات است.
مقیمی خاطر نشان کرد: با نهادینه کردن بی طرفی مجریان انتخابات ، مردم احساس می کنند که آرای آنها اثر گذاراست.
وی با اشاره به این که برای انتخابات میلیاردها ریال هزینه می شود و این بیت المال است، گفت: به هر حال فرمانداران و بخشداران با چالش های اجتماعی، سیاسی و جریان سازی هایی در زمان تبلیغات مواجه خواهند شد.
وی گفت: فرماندران باید مدیریت کنند تا نگذارند مقولات عادی به مسائل سیاسی و امنیتی و اجتماعی تبدیل شود و در زمان بررسی صلاحیت ها باید بیشتر مراقب باشیم تا حق کسی ضایع نشود.
وی تاکید کرد: چالش های قومی و قبیله ای مراقبت شود و اجازه داده نشود تا اختلافات قومی و قبیله ای ایجاد شود و فقط اهمیت انتخابات را تبیین شود.
مقیمی خطاب به حاضران در همایش ادامه داد :همچنین باید ها و نباید های انتخابات را به ستادهای انتخاباتی داوطلبان اعلام و توجیه کنید.
وی اظهار داشت: باید به فعالان سیاسی که دارای مجوز هستند بر اساس قوانین اجازه فعالیت داد.
به گزارش ایرنا،پنجمین همایش منطقه ای آموزش عوامل اجرایی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز چهارشنبه در شهر ساری آغاز به کار کرد.
این همایش منطقه ای با حضور اعضای ستاد انتخابات کشور و عوامل اجرایی برگزار کننده انتخابات از استان های مازندران، سمنان و گلستان در حال برگزاری است.
در این همایش دو روزه عوامل اجرایی آموزش های لازم در زمینه حفاظت از صندوق های اخذ رای، امور مالی و پشتیبانی، امنیت، امور حقوقی، مسئولیت هیات های اجرایی، نحوه رای گیری، اجرای قانون انتخابات و شمارش آرا را فرا می گیرند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده