سرمقاله فرهیختگان رسید روزی که منتظرش بودیم

سرمقاله فرهیختگان/ رسید روزی که منتظرش بودیم

فرهیختگان/ « رسید روزی که منتظرش بودیم » عنوان یادداشتِ روزنامه فرهیختگان به قلم علی دادپی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

روز اجرایی شدن برجام فرارسیده است. وزرا در وین گردهم جمع شده‌اند و مجوز لغو تحریم‌ها داده شده است. سپیده خبر از پایان شب یلدای اقتصاد کشور می‌دهد. این روز آسان به دست نیامده است. مانند هر پیروزی و موفقیت دیگری می‌توان ردپای همه ویژگی‌های لازم برای یک موفقیت را اینجا دید؛ ویژگی‌ها و عناصری که باید آنها را در عرصه توسعه اقتصادی به کار گرفت تا موفقیت در رسیدن به امروز با شکوفایی اقتصادی و اجتماعی همراه شود و روزهای روشنی را برای میهن عزیزمان و مردم صبورش رقم بزند.
اول تکیه به تخصص همراه با تعهد و عشق به ایران و منافع ملی‌اش که باعث شد هیاتی از سوی ایران کار مذاکره را به عهده بگیرد که فن مذاکره را بلد بود و به شیوه‌های نوین دیپلماسی آشنا: بی‌آنکه قصد قهرمان‌سازی در کار باشد باید اعتراف کرد که دیپلمات‌های ایرانی این‌بار جایی برای ابهام باقی نگذاشتند. آنها آن‌گونه رفتار کردند که هم به اهداف رسیدند و هم حرمت ایران حفظ شد. رفتار حرفه‌ای و متین ایشان آبروی کشور شد، ایرانیان از هر قشری از خواندن اخبار مربوط به این مذاکرات احساس غرور کرده‌اند. آیا بدون این تخصص وفاداری به آرمان‌های نظام و منافع ایران ممکن بود؟ برجام و راه رسیدن به آن یادآور این نکته است که نمی‌توان بی‌تخصص حرف از تعهد زد. آنکه به نام تعهد متخصص و کارآزموده را به کنار می‌زند نه متعهد است و نه وفادار.
دوم استفاده از زیرساخت‌های اطلاع‌رسانی موجود و گسترش آنها: نمی‌توان نقش شبکه‌های اجتماعی را در هموار کردن راه رسیدن به امروز انکار کرد. در دنیایی که رسانه‌های غربی تصویری غیرواقعی از ایران ترسیم کرده و می‌کنند، یک جمله 140 حرفی از سوی رئیس‌جمهور یا وزیر امور خارجه ماه‌ها و سال‌های تبلیغ منفی را به چالش گرفته و می‌گیرد. مردم دنیا ایران دیگری را دیدند، ایران واقعی، ایرانی که با عزت و سربلندی به دنیا لبخند می‌زند. استفاده از این زیرساخت‌ها به مردم دنیا کمک کرد که غیرمنطقی بودن و بی‌رحمانه بودن تحریم‌ها را درک کنند و متوجه بشوند تحریم‌ها راه رسیدن به اهداف اعلام‌شده نیست. افکار عمومی دیدند که تحریم‌ها در واقع ابزار گروه‌های جنگ‌طلب و کشورهای رقیب ایران برای تضعیف ایران و گسترش بی‌ثباتی بوده است. این تغییر در افکار عمومی به سیاستمداران جهان، به‌ویژه دولت وقت ایالات متحده کمک کرد که راه رسیدن به توافق هسته‌ای و روز اجرای برجام را در پیش بگیرند.
سوم استفاده از امکانات و توانایی‌های ایرانیان خارج از کشور: در راه رسیدن به هدف برجام که امروز محقق شده است، بسیاری از ایرانیان مقیم خارج از کشور صادقانه و از روی عشق به سرزمین مادری و خانه پدری کوشیدند تا برای کمک به مذاکرات کاری کرده باشند. ایشان به‌ویژه در آمریکای شمالی که خلئی ناشی از فقدان روابط سیاسی و فرهنگی باعث جری شدن و گستاخ شدن دشمنان و رقبای ایران شده بود، هر یک خود را نماینده و سخنگوی سرزمین‌شان دانستند و کوشیدند به سوءتفاهم‌ها و برداشت‌های غلط و نادرست پایان دهند. آنچه در دولت جدید شاهد بودیم نشانه فرخنده‌ای است از به رسمیت شناخته شدن نقش این گروه از دلبستگان ایران.
در روزها و ماه‌های آینده مردم ایران مشتاقانه منتظر آغاز شکوفایی اقتصادی هستند. اینجاست که باید از راه و روشی که در ماه‌های گذشته کارایی‌اش نشان داده و آزموده شده است، بهره برد. صلابت ایران جوانبخت در گرو بهره بردن از همه فرصت‌ها و امکانات و توانایی همه آنهایی است که به این سرزمین عشق می‌ورزند. بهره بردن از مدیران متخصص با اتکا به زیرساخت‌های اقتصادی موجود و ایجاد امنیت برای ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه‌گذاری در کشور، اولین گام در راه رسیدن به شکوفایی اقتصادی است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمقاله فرهیختگان رسید روزی که منتظرش بودیم » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X