ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تصمیم تازه شورای پول و اعتبار درباره یک موسسه اعتباری غیرمجاز

تصمیم تازه شورای پول و اعتبار درباره یک موسسه اعتباری غیرمجاز

ایسنا/ جلسه شورای پول و اعتبار در حالی روز سه‌شنبه برگزار شد که در مهم‌نرین تصمیم‌گیری اعضا شروط تازه‌ای برای طی مراحل دریافت مجوز فعالیت یک موسسه اعتباری تعیین شد.

موسسه اعتباری آرمان از جمله موسسات اعتباری غیرمجازی است که در یکی دو سال گذشته بارها بحث دریافت مجوز آن مطرح بوده و حتی در مواردی اعلام شده که اساسنامه آن تصویب شده و این موسسه مجوز فعالیت خود را به زودی دریافت می‌کند.

در حالی بعد از برگزاری جلسه شورای پول و اعتبار در روز گذشته برخی منابع خبری از تصویب اساسنامه موسسه اعتباری آرمان خبر دادند که پیگیری موضوع از اعضای شورای پول و اعتبار حکایت از رد این موضوع داشت.

آنطور که یکی از اعضای حاضر در جلسه به ایسنا اعلام کرده، نه تنها اساسنامه موسسه اعتباری آرمان تصویب نشده بلکه اعضا مقرر کردند تا این موسسه طی شش ماه آینده تمامی فعالیت‌های خود را با قوانین نظارتی بانک مرکزی تطبیق داده و در چارچوب تعیین شده حرکت کند.

بنا بر اظهارات این مقام مسئول، با توجه به میزان زیانی که در حال حاضر موسسه آرمان دارد باید در مهلت تعیین شده این مساله نیز برطرف شده و موسسه از شرایط کامل برای دریافت مجوز برخوردار شود. در عین حال که از شروط دیگر تعیین شده برای موسسه آرمان، تغییر نام آن بوده؛ به طوری که باید نام آرمان ایرانیان (نام فعلی) و همچنین فرشتگان که برخی از شعب این موسسه با این نام فعالیت می‌کنند، حذف شده و با نام و شرایط جدیدی فعالیت کند.

به گفته این عضو شورای پول و اعتبار در صورتی که موسسه فعلی آرمان بتواند در مهلت شش ماه پیش رو خود را با تمامی شرایط و قوانین مدنظر بانک مرکزی نطبیق دهد، مجوز فعالیت برای آن صادر می‌شود؛ در غیر این صورت فعالیت آن غیرقانونی خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده